Tek druga pobeda Granade u poslednja dva meseca

Jedna jedina pobeda u poslednja dva meseca, međutim, 2020. nije mogla da počne bolje po Granadu. Andalužanski tim je uhvatio dobar zalet u novoj godini, pošto je u premijernom susretu nedeljnog programa 19. kola La Lige bio bolji od jednog od najpoželjnijih gostiju, Majorke – 1:0.

Oduka je pala sredinom prvog poluvremena, oporavljeni vezista Anhel Montoro je na pas Soldada prevario golmana Manola Rejnu i, ispostavilo se, doneo domaćinu pobedu dovoljnu da se učvrsti pozicija u sredini tabele. A sebi osigurao mesto u istorijskim almanasima, jer je tek u 31. godini bivši fudbaler Valensije, Uelve i Almerije dočekao prvenac u elitnom rangu. Za taj poduhvat bile su mu potrebne 42 utakmice.

Imala je Granada šanse da i ranije povede, šansu je propustio Venecuelanac Mašins, dok velike „zasluge“ što su tri boda ostala na stadionu „Nuevo Karmenes“ pripadaju napadaču Majorke, Ćuću Ernandezu pošto je početkom drugog dela propustio najbolju priliku za Majorku. Za ekipu sa Baleara do 62. minuta igrao je Srbin Aleksandar Sedlar, letos pristigao iz poljskog prvaka, Pjast Glivice.

Majorka je ubedljivo najgori tim elitnog ranga španskog fudbala kad je reč o gostovanja, jer je van svog stadiona osvojila tek jedan bod iz devet pokušaja. Još kad se zna da nije mogla da računa na povređene Budimira i Babu, neuspeh u Granadi je očekivan.