Turbo Stanojev! Sprint od 60 metara i lob za TV špice, Grafičar demonstrirao silu u Vranju (VIDEO)

Komentari: 10
Još jedna blistava partija jednog od najboljih igrača lidera drugoligaškog ranga takmičenja – 4:1

Očekivao se neizvestan derbi Prve lige Srbije, ali je zapravo viđena demonstracija sile vodećeg Grafičara, koji je očitao fudbalsku lekciju Dinamu u Vranju. Izabranici Milije Žižića odigrali blistav meč na Jumko stadionu i ostali na vodećoj poziciji drugoligaškog ranga takmičenja - 4:1 (3:0).

Grafosi su pitanje pobednika rešili fantastičnom igrom u prvih 45 minuta, kada su već imali tri gola prednosti, ali je prava poslastica sačuvana za sredinu drugog dela igre. Tada je fantastičan gol postigao nezaustavljiv Jug Stanojev. Igrač, koji će, ako ovako nastavi, uskoro konkurisati i za prvi tim Crvene zvezde, na fantastičan je način istrčao kontranapad u 71. minutu. Posle kornera domaćih punih 60 metara je istrčao u punom sprintu, a onda na sjajan način lobovao domaćeg čuvara mreže (Pogledaj video na 1:35:00).

Prvo poluvreme, gosti iz Beograda odigrali su na krilima Dimitrija Pobulića i Stefana Dabića, a doprinos domicaniji ekipe u ljubičastim dresovima dao je i povratnik Stefan Cvetković. Dabić je iznudio jedanasterac u devetom minutu, koji je iskristio upravo Pobulić i postigao prvenac u Prvoj ligi Srbije. U 42. minutu, kod postizanja drugog gola sve je krenulo od Pobulića, koji je uočio brzonogog Stanojeva na desnom boku, a ovaj asistirao usamljenom Cvetkoviću.

Sve je bilo rešeno u trećem minutu, nakon fanstastične rakcije Stefana Dabića, koji je presekao jednu ispucanu loptu domaćih igrača, stuštio se ka golu domaćina, a onda prebacio loptu preko golmana Vranjanaca.

Domaći su tokom prvih 45 minuta uglavnom pretili udarcima iz daljine, imali su nekoliko dobrih pokušaja, ali su igrači Grafičara bili ti koji su tresli protivničke mrežu. U drugo poluvreme su ušli ambiciozno, s namerom da se brzo vrate u igru, ali ih je u potpunosti isekao najbolji trenutak utakmice u 71. minutu. Fićović je posle kornera gurnuo loptu u for posle kornera Dinama,a onda je loptu sa 20 metara udaljenosti do protivničkog kaznenog prostora u punom trku nosio Stanojev, posle čega je usledio lob u protivničku mrežu.

Odbrana Grafičara je zaspala u 75. minutu, kada je Vukašin Jelić ostao sam i glavom matirao goste. Bio je to zasluženi pogodak za Vranjance. Grafičar je u još nekoliko navrata pretio iz kontranapada, pre svega zahvaljujući neumornom Stanojevu, ali nije došlo do promene rezultata.

Kabel je golom u 90. minutu srušio Novi Pazar (2:1), koji je još od 13. minuta igao bez isključenog Hazirovića, dok u orkšaju između Radničkog i Kolubare nije bilo golova.