Tuluz dva puta pocrveneo, Nica to iskoristila (VIDEO)

A domaćin čak promašio penal u 90. minutu - 0:2

U standardnom terminu Lige 1 subotom od 20 časova gledali smo četiri utakmice, a možemo da kažemo da su najzanimljivije bile one u kojoj je Bordo dočekao Dižon, kao i gostovanje Nice Tuluzu. Krenimo od tog duela.

Tuluz je dva puta pocrveneo na tom meču, a Nica je to znala da iskoristi pa je dobila meč sa 2:0, ali je imala i mnogo sreće, više nego pameti. Prvi gol ovaj tim je dao u 12. minutu prelo Le Meloua, a posle toga mu je raspored događaja išao na ruku.

Prvo je Gabrijelsen dobio direktno isključenje kada je oborio svog čuvara, da bi onda Moreira u 74. minutu napucao protivnika nogom u stomak, pa je Tuluz ostao sa dva igrača manje. U takvoj konstalaciji snaga domaćin nije imao šanse. Zapravo, volšebno je Tuluz mogao do boda u 90. minutu kada je dobio penal, ali je Leja promašio i na taj način je ostalo 0:1.

Mogla je Nica da se obruka i primi gol sa dva igrača više... Na kraju je čak i dala drugi gol, pa je Erel podigao na 2:0 u 96. minutu utakmice.

Bordo je dočekao Dižon i u meču punom preokreta odigrao 2:2. Dižon je poveo u 16. minutu, potom su Žirondinci preokrenuli, a na kraju je Šuar uspeo da izjednači i tako su oba tima uzela po bod.

U preostala dva meča Nim je nadigrao Anže sa 1:0, dok su Nant i Mec igrali 0:0.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO

Monako - Monpelje 1:0 (0:0)