Trči, pucaj, napadaj! Manćinijeva skroz drugačija Italija (VIDEO)

Komentari: 4
Grčka pregažena u Atini za samo pola sata igre - 3:0

Tri utammice u grupi - 11 postignutih - nula primljenih golova! Italija blista pod vođstvom Roberta Manćinija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i ako ovako nastavi na izuzetno će ubedljiv način će obezbediti plasman na završnu smotru evropskog fudbala. Azuri su večeras preslišali ultradefanzivnu Grčku, koja u startnih 11 nije imala nijednog klasičnog napadača, rešivši čitav posao za svega 33 minuta igre - 3:0 (3:0).

Selektor Grčkle Angelos Anastasidis je očigledno želeo da iz kontranapada iznenadi protivnika, ali njegov nacionalni tim nije pronašao način da se odbrani od uraganskih naleta Italijana, koji su bili konkretni i eksplozivni u navali. Prvi nalet u 23. minutu golom je krunisao Nikolo Barela, drugi sedam minuta kasnije Lorenco Insinje, dok je domaćina nokautirao Leonardo Bonuči na sjajan centaršut Emersona Palmierija.

Deluje da je ova selekcija uspela da napravi iskorak u odnosu na prethodne generacije, koji su igru bazirale na temeljnom građenju igre, bez mnogo zaletanja. Ova ekipa je pokazala da može da igra izuzetno brzo, sa velikim brojem igrača u završnici, ali i da obezbedi posed lopte onda kada je sve rešeno. Večeras je sve funkcionisalo gotovo besprekorno u igri Azura, koji su uspeli da razbiju protivnika u svim segmentima igre.

Italija je imala deset udaraca više na gol pd protivnika, 63 posto loptu u posedu i čak 424 više kompletiranih pasova, što dovoljno pokazuje da je na stadionu Spiros Luis viđena prava igra mačke i miša.

Prednost Azura je na kraju mogla da bude i ubedljivija, da je Beloti iskoristio odličnu priliku u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kao i da su Insinje i Kijeza bili koncentrisaniji u drugom poluvremenu.

Selekcija Roberta Manćinija nakon tri odigrana meča ima maksimalnih devet bodova i besprekornu gol-razliku, a sjajan start kvalifikacija moći će da kompletira u utorak kada će u Torinu dočekati Bosnu i Hercegovinu.

Rusija - San Marino 9:0 (4:0)
/Čevoli 25. autogol, Dzjuba 31. penal, 74, 76, 88, Kudrijašov 36, An. Mirančuk 41, Smolov 77, 83/

Belgija - Kazahstan 3:0 (2:0)