Sve je sjano samo Evrope nema: Bikovi se u velikom stilu oprostili od publike, Lukić zaokružio najlepše proleće u karijeri (VIDEO)

Srpski vezista postigao drugi gol u sezoni, Torino savladao Lacio sa 3:1

Ako je neko zaslužio da dogodine zaigra u Evropi, onda je to Torino. Ipak, Bikovi nisu imali sreće u završnici sezone, pa nisu krunisali fantastično proleće u kojem su bili među timovima koji su igrali najbolji fudbal u Seriji A. Ekipa Valtera Macarija danas je ubedljivo savladala Lacio na oproštaju od svoje publike i izjednačila se sa šestoplasiranom Romom po broju bodova, ali je zbog lošijeg međusobnog skora sa Rimljanima još pre ovog kola bio bez šanse za Ligu Evrope - 3:1 (0:0).

Svoje najlepše proleće u karijeri zaorkužio je Saša Lukić. Bivši vezista Partizana postigao je drugi gol u ovoj sezon, pošto je u 53. minutu na pravi način krunisao kontranapad svog tima. Macari je od svog dolaska približio Lukića ofanzivi, dao mu značajnije učešće u napadačkim akcijama, što se pokazalo kao pun pogodak.

Dva minu pre Lukuće mrežu Lacija pogodio je i Jago Falke, dok je goste u 66. minutu u život vratio Ćiro Imobile. Ipak, da bodovi na oproštaju od sezone ostanu na torinskom Olimpiku pobrinuo se Lorenco de Silvestri, deset minuta pre kraja utakmice.

Lacio je ostao na osmom mestu, ali je on svoje učešće u Evropi obezbedio osvajanjem nacionalnog kupa, tako da danas nije imao nikakav takmičarski motiv.