Superligaši na pripremama: Javor i Radnik do remija, Napretkov poraz za kraj

Tomsk prejak za Kruševljane - 2:1

Novi dan, nove provere za srpske superligaše na pripremama. Danas su testove imali Javor i Radnik, koji su svoje mečeve završili nerešenim rezultatom, dok je Napredak poražen.

Javor je na pripremama u Umagu odmerio snage sa ekipom Bravo iz Slovenije i rezultat je bio 2:2. Strelci za klub iz Ivanjice bili su Krnić i Cvetković. To je ujedno prvi remi Javora na zimskim pripremama.

Meč bez pobednika odigrao je i Radnik, koji je u Turskoj remizirao sa ruskim Rotorom – 2:2. Dva puta je vodio srpski tim, ali su Rusi uspeli da izbegnu poraz zahvaljujući Sultonovu, koji je u 84. minutu postigao gol iz penala.

Ekipa Napretka je završila pripreme u Antaliji. Na poslednjoj proveri Čarapani su odmerili snage sa Tomom iz Tomska i poraženi su sa 2:1.

Rusi su imali dva gola prednosti, a počasni pogodak za Kruševljane postigao je Đorić u 80. minutu.