Arminija do nogu potučena u Sankt Pauliju
Štutgart i HSV ne umeju da iskoriste poklone

Nudi Arminija poklone, a najveći favoriti ih uporno odbijaju. Kao da ne žele natrag u Bundesligu ni Hamburg, ni Štutgart, iako su pre početka sezone označeni glavnim kandidatima da izbore plasman u elitni rang nemačkog fudbala. Dva velikana, združeno vlasnici 11 šampionskih titula, nikako da uhvate pobednički ritam i pokažu ostatku Cvajte ko gazduje prvenstvom, pa su neubedljivu formu demonstrirali i u oproštanom susretu za 2019.

Ni Dinosaurisi, ni Švabe nisu slavili na gostovanjima, čime su propustili šansu da smanje zaostatak za liderom, koji je do nogu potučen u Sankt Pauliju i pretrpeo prvi poraz još od 27. septembra.

HSV je dvaput vodio u Darmštatu, činilo se da ima tri boda u džepu, ali se ekipa čiji je član Ognjen Ožegović (danas ni u protokolu) vraćao u život i spotakao favorita. Doduše, Hamburg je dao treći gol, desetak minuta pre kraja, ali je pogodak Van Drongelena poništen zbog ofsajda, pa je četa Ditera Hekinga ostala na drugom mestu, sa tri boda manje od lidera. Doduše, sam Heking je rekao kako je sve dosad bilo zagrevanja i da tek u drugom delu seozne kreće borba za plasman.

Ozbiljnog takmaca klub sa severa države imaće u Štutgartu, međutim, ni sastav Tima Valtera nije slavio u gostima. A vodio je 2:1, uspeo da preokrene rezultat, sve do 16 minuta pre kraja duela u Hanoveru delovalo je da će prestići HSV, ali se rezervista Edgar Prib postarao za remi.

Ruku na srce, i HSV i Štugart su na neki način profitirali u poslednjem kolu kalendarske godine, pošto je Arminija nastradala u Senkt Pauliu – 0:3.