Težak poraz Kolibara nasred Krejven Kotidža, vredan minimalac Lidsa
Strašan kiks Fulama, bodove mu oteo fenjeraš

Kakav kiks Fulama! Ovo baš boli i moglo bi skupo da košta Kolibare kada se u maju bude svodio saldo na kraju sezone. Žesto poraz, koji ni najveći pesimisti nisu mogli da naslute: Fulam je izgubio na svom Krejven Kotidžu od Barnslija, poslednjeg tima na tabeli – 3:0.

Posle pet utakmica bez pobede, a u koje su stala četiri poraza, Barnsli je zablistao na terenu usred Londona. I baš, rezultatski gledano, bez po muke je oteo bodove Fulamu. Izgleda su crno-beli potcenili rivala, teško je naći drugo objašnjenje.

A, kada stane Aleksandar Mitrović, kada ni njemu ne ide, izgleda da ni Fulam ne može da mrdne. Imao je srpski napadač i danas prilike za gol, međutim, naiđu dani kada lopta neće u mrežu, kao iz inata. Ovo je bio dan Kolija Vudroua, momka koji je nosio crveni dres Barnslija, a koji je najpre iskoristio jedanaesterac, a onda i asistirao za drugi pogodak. Istina, velika „zasluga“ za drugi gol gostiju pripada i Rodaku, golmanu Fulama, koji ni sam ne zna gde je krenuo i ostavio mrežu nezaštićenu.

Nije to bilo sve, isti momak Vudrou je u 79. minutu postigao još jedan gol i time pokopao sve nade domaćih navijača da bi Fulam mogao makar do boda.

Kiks Fulama iskoristio je Lids da se pobedom ponovo odmakne od crno-belih za tri koraka.

Rezultatski, nisu se Jorkširci proslavili protiv Bristol sitija, bilo je samo 1:0, ali su bili daleko bolji tim na terenu. Imali su skoro duplo veći posed lopte, a odnos u šutevima na gol je bio čak 20:3. Pa, iako je na semaforu stajao minimalac, Marselo Bjelsa može da bude zadovoljan igrom njegovog tima.

Dobra vest za Lids je što je i lider Vest Bromvič „prikočio“. Posle tri uzastopne pobede tim Slavena Bilića je remizirao i to kod kuće protiv Notingem Foresta – 2:2. Navijači su razočarani otišli kućama, pošto su Šumari golom u 91. minutu izbili domaćinu dva boda iz džepa.