Stojković pravedno pomilovan, Žulio Cezar tragičar (VIDEO)

Komentari: 2
Neman savladao Vitebsk s 2:0, Isloč maksimalan

Dve pobede uz mali broj golova za kraj drugog kola beloruskog prvenstva, jedinog fudbalskog takmičenja u kojem možemo da uživamo ovih dana. To “uživamo” doduše uzmite sa rezervom, jer nije Belorusija baš oličenje fudbalskog stvaralaštva, ali ima šta da se vidi. Uostalom, Belorusi su usred pandemije korona virusa prodali TV prava u dodatnih 10 zemalja, u Srbiji je prenose kupio Sport Klub, a tamošnje utakmice mogu da se sada gledaju i u Rusiji, Ukrajini, Izraelu... I svi smo danas mogli da vidimo kako je Isloč kao gost savladao novog prvoligaša Smolevič sa 1:0 pa posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Neman kod kuće pobedio Vitebsk sa 2:0 mada prvo poluvreme nije najavljivalo takav epilog.

Domaći su naime bili neočekivano mirni u prvih 45 minuta i nisu stvorili nijednu pravu šansu. Čak je pred kraj poluvremena sudija svirao i penal za Vitebsk i to zbog navodnog igranja rukom Danijela Stojkovića, bivšeg štopera Voždovca, BSK-a iz Borče, OFK Beograda, Radnika i Alaškerta. Iako u Belorusiji nema video tehnologije neko je očigledno ispravio glavnog arbitra i objasnio mu da je Stojković igrao kolenom, pa je Neman opravdano pomilovan.

U nastavku još dve sporne situacije i obe na štetu Vitebska. Prvo je Gegam Kadimjan zakucao loptu pod prečku gostiju za vođstvo od 1:0, ali tek nakon što je defanzivac Vitebska Žulio Cezar dobio udarac u prepone koji nije sankcionisan. Potom još jednom Brazilac zvučnog imena i neodgovarajućeg kvaliteta u centru pažnje, iznenadila je jedna lopta Cezara, koji na ivici kaznenog prostora srušio protivničkog napadača i sudija svira penal, mada ostaje dilema da li je bio u 16. Kako bilo, Giorgi Kantarija je precizan sa kreča i Neman, uprkos spornim sudijskim odlukama, stiže do zasluženih bodova s obzirom na to da je sve skupa bio bolji tim na terenu, pa je Stojkovićev tim došao do prvih bodova u sezoni.

Što se tiče Isloča, ne preterano uzbudljiva utakmica, najblaže rečeno, jedini gol na meču je postigao već u devetom minutu 22-godišnji napadač iz Gvineje Momo Jansane, koji je bio najspretniji nakon odbitka posle dobre odbrane golmana Smoleviča Aleksandra Fitsova.

BELORUSIJA 1 - 2. KOLO

Torpedo Žodino - Belšina 1:0 (0:0)