Standardno loš Anderleht uz crveni karton izvukao bod u Liježu (VIDEO)

Na kraju - 1:1

Anderleht je ove sezone u kanalu i nema nekih nagoveštaja da će Kraljevski klub odatle izaći. Standard se bori za vrh tabele i u obračunu ova dva tima mnogi su davali prednost ekipi iz Liježa. Međutim, gosti su uspeli da izvuku bod čak i sa igračem manje na terenu - 1:1 (1:0).

Domaćin je ulogu favorita donekle opravdao golom u 40. minutu kada je Standard stigao do prednosti. Solidna akcija, lopta je prošla kroz odbranu Anderlehta, stigla je do Amalaha koji je vrlo smireno poslao istu u mrežu.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme i delovalo je da Standard drži sve u svojim rukama. Međutim, u drugom poluvremenu je Anderleht uspeo da izjednači.

Lopta je preletela golmana Bodara posle centaršuta sa desne strane, Rufe je bio na pravom mestu i to je bila situacija iz koje nije mogao da promaši.

Pet minuta posle toga je Anderleht ponovo sebe smestio u nezavidnu situaciju kada je Devaele dobio drugi žuti karton i tako su gosti ostali sa igačem manje. Ali, uprkos tome, uprokos činjenici da je imao igrača više i igrao na domaćem parketu, Standard nije uspeo do sva tri boda.

Standard se sa ovim bodom nalazi na koti 35 i time drži četvrtu poziciju na tabeli. Anderleht je sada na 23 osvojena boda i to je u ovom momentu dovoljno za 10. mesto na tabeli.

Realno, bila je ovo utakmica gde je Standard mogao bez problema da napadne sva tri boda, ali moraće da se zadovolji sa jednim.

BELGIJA 1 - 19. KOLO

Kortrajk - Muskron 1:2 (1:0)