Samo 1:1 na Jan Brejdel stadionu, gosti umalo izborili pobedu
Standard preživeo Briž, ali najviše se raduje Gent (VIDEO)

Derbi kola u belgijskom šampionatu nije doneo pobednika, ali je doneo šou iz kojeg se ipak najviše raduje Gent! Klub Briž i Standard iz Liježa odigrali su zanimljiv dvoboj u kojem je na kraju rezultat bio 1:1, ali gledaoci na stadionu Jan Brejdel mogu da budu zadovoljni fudbalskom predstavom igrača dva tima.

Bio je to derbi u kojem su gosti dominirali u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu. Standard je stigao do ranog vođstva preko Samuela Bastijena već u petom minutu, što je mladi David Okereke uspeo da poništi na samom uvodu u nastavak utakmice. Bio je to njegov prvi ligaški pogodak posle više od dva meseca i gostovanja Ostendeu, ali gol koji je spasao Briž od toga da izgubi vrh tabele pre nastavak prvenstva. Okereke je Brižu doneo gol za izjednačenje praktično posle prve prave šanse, pošto je odbrana Standarda u prvom delu učinila sjajan posao da neutrališe napadački uticaj rivala.

Ipak, kada je Okereke našao put do mreže, Briž se maksimalno razbudio i nastavku utakmice terorisao protivnika. Stvorili su fudbaleri Briža čak 13 šansi, ali samo su još dve išle u okvir gola. Pritisak jeste bio jak, ali nedovoljno da bi odbrana Standarda poklekla i bar još jednom vadila loptu iz mreže.

Biće to savršena prilika za Gent da posle gostovanja Sin Trojdenu smanji zaostatak i ponovo se ozbiljno uključi u šampionsku trku.

BELGIJA 1 - 12. kolo

Eupen - Anderleht 0:0

Šarlroa - Muskron 1:0 (0:0)