SRBI U LIGAMA PETICE: Jović zasut kritikama, As mu nije ni dao ocenu! Sergej spasao Lacio, Radonjić u usponu

Komentari: 10
Saša Lukić kažnjen “peticama”, Vukašin Jovanović najbolji u Bordou, Maksimović i Radoja podelili Španiju

(Od dopisnika MOZZART Sporta iz Rima)

Luka Jović snosi deo odgovornosti za loš start u dresu Real Madrida, ali i Zinedin Zidan, koji nema jasne ideje gde i kako bi trebalo da igra mladi srpski napadač, doprinosi konfuziji, kao i madridski listovi koji su se okomili na Luku. Čini se da polako iz tunela izlazi Nemanja Radonjić, protiv Strazbura nije prikazao igru za nezaborav ali se vide pomaci u odnosu na prethodna dva meča. Sergej Milinković, Filip Kostić i Nemanja Maksimović su pokazali da su garancije za svoje timove. Baš kao naša dva golmana Dmitrović i Rajković. Pozitivno iznenađenje je Vukašin Jovanović koji je odigrao jedan od svojih najboljih mečeva u dresu Bordoa dok je Filip Đuričić zatresao prvi put mrežu u ovoj sezoni.

ENGLESKA

LUKA MILIVOJEVIĆ imao je veoma težak zadatak protiv Mančestera Sitija. Kristal Palas je izgubio 2:0 a naš reprezentativac se borio koliko je mogao. Nije pružio nezaboravnu partiju ali su mu britanski izveštači, i pored poraza Palasa, dali prelaznu šesticu.

ITALIJA

SERGEJ MILINKOVIĆ SAVIĆ je bio jedini fudbaler u redovima Lacija koji je zaslužao prelaznu ocenu u prvom poluvremenu protiv Atalante koji su Nebeskoplavi završili sa tri gola minusa. U drugom poluvremenu je Sergej zagospodario sredinom terene i servirao je seriju dodavanja kao na tacni, uključujući i asistenciju za Imobilea iz koje je rođen penal zahvaljujući kojem je Lacio uspeo da izjednači. Naš reprezentativac je ocenjen sa sedmicom ili sa 6,5 od svih medija.

ALEKSANDAR KOLAROV je bio među malobrojnim igračima Rome koji je dobio prelaznu ocenu na meču sa Sampdorijom. Kapiten reprezentacije Srbije nije briljirao na svojoj jubilarnoj stotoj utakmici u dresu Rome, kao uostalom i ceo tim Đalorosih. Ipak, srpski bek je dobio šesticu od velike većine medija.

DARKO LAZOVIĆ je odigrao vrlo dobro utakmicu protiv Napolija. Kako je zapazila Gazeta Lazović je imao svoj udeo u svim mnogobrojnim šansama koje je Verona kreirala na San Paolu. Darko je ocenjen uglavnom sa solidnih 6,5 dok mu je samo Tutosport dao neprelaznu ocenu 5,5 uz obrazloženje da je u prvom poluvremenu bio nezaustavljiv i da je igrao kao pravi lider a da je u drugom poluvremenu imao veliki pad u igri.

FILIP ĐURIČIĆ se pojavio tek drugi put u dresu Sasuola u ovoj sezoni i uspeo je da probudi svoj tim protiv Intera i vrati ga u igru sa svojim prvencem u ovoj sezoni. Đuričić je za svojih 25 minuta provedenih na terenu ocenje sa lepezom ocena od šestice do sedmice. Gazeta mu je dala šesticu jer je kriv za penal nad Barelom dok je Tutosport podvukao da je Filip razdrmao Sasuolo i doprineo da njegov tim vertikalizuje igru u završnici meče i bude mnogo opasnij po gol Handanovića.

IVAN RADOVANOVIĆ se utopio u sivilo Đenove protiv Parme. Režiser igre Grifona nije uspeo da proizvede cirkulaciju lopte i protok akcija preko sredine terena što je i uticalo na lošu predstavu Đenove koja, istini za volju, nije imala ni sreće jer je promašila par šansi dok je rezultat bio 0:0. Ivan je uglavnom dobio neprelaznu peticu.

NENAD TOMOVIĆ se ustalio o odbrani Spala i po ocenama italijanskih izveštača bio je najmanje loš u defanzivnom redu tim iz Ferare, zajedno sa golmanom Berišom. Tomović nije dobio prelaznu ocenu, uglavnom je dobio 5,5 uz konstataciju da je zaustavio Žoaa Pedra igrajući na ivici dozvoljenog.

SAŠA LUKIĆ je odigrao možda i svojih najlošijih 45 minuta, od kada nosi dres Torina, zato je i ostao u svlačionici tokom pauze između dva poluvremena. Lukić je od svih medija dobio peticu.

ŠPANIJA

NEMANJA MAKSIMOVIĆ je ponovo bio stameni stub u veznom redu Hetafea koji je pobedio Leganjes 2:0. Za svoju vrlo dobru partiju Maksimović je dobio po dva pika odnosno zvezdice od Asa i Mundo deportivo a i Sport mu je dao prelaznu šesticu. Po običaju, izveštač Marke je gledao sa drugim naočarima predstavu srpskog fudbalera i nije mu dao više od jedne zvezdice.

NEMANJA RADOJA je podelio španske izveštače u meču Sevilja - Levante koji je tim našeg fudbalera izgubio 1:0. Mundo Deportivo je dao odlične tri zvezdice Radoji dok su Sport, As i Marka bili drugačijeg mišljenja. Sport mu je dao peticu, a Marka i As po jednu zvezdicu odnosno pik.

MARKO DMITROVIĆ je najmanje odgovoran za poraz Eibara od Barselone 0:3. Srpski reprezentativni čuvar mreže  je bio među najboljima, ako ne i najbolji u redovima baskijskog kluba. Sport mu je dao vrlo dobru sedmicu a po dve zvezdice su mu dali Marka i Mundo Deportivo.

LUKA JOVIĆ nastavlja svoj golgeterski post a As i Marka nastavljaju da ga zasipaju kritikama. Madridski dnevnici su ponovo posegli za veoma ponižavajućim izaražavanjem kritike: nisu dali ocenu Joviću iako je proveo 66 minuta na terenu. As je opravdao svoje neocenjivanje Jovića stavom da je bio nevidljiv: “Da je Real igrao bez njega, sa desetoricom igrača, niko to ne bi primetio”. Katalonski listovi su dali neprelazne ocene Joviću: Sport peticu a Mundo deportivo jednu zvezdicu.

DARKO BRAŠANAC je igrao u ulozi ofanzivno plejmejkera protiv Granade. Ostao je na terenu do 78. minuta, ali nije uspeo da poveže konce igre Osasune i zato je dobio neprelazne ocene jednu zvezdicu ili pik od Marke i Mundo Deportiva odnosno Asa, dok mu je samo Sport dao prelaznu šesticu.

NEMAČKA

FILIP KOSTIĆ je još jednom pokazao da kada on ima dan Ajntraht iz Frankfurta po pravilu pruža dobru igru i ide kući pevajući. Srpsko krilo je ponovo dominiralo po levom boku i ocenjen je od nemačkih medija sa odličnom dvojkom.

MIJAT GAĆINOVIĆ je ušao u igru u poslednjih par minuta meča kada je Anjtraht već imao prednost 3:0, tako da je odradio samo rutinski zadatke koje je dobio od trenera Hitera.

MILOŠ VELJKOVIĆ se ustalio u defanzivnoj liniji Verdera i ponovo je siguran starter u timu iz Bremena. Protiv Herte iz Berlina, Veljković je pokazao sasvim solidan nivo forme i ocenjen je dobrom trojkom.

MARKO GRUJIĆ je bio na visini svog zemljaka u redovima Verdera i bio je među najzapaženijim igračima Herte što je i rezultiralo time da je samo Mitelštat dobio veću ocenu od njega. Marko je zaradio trojku.

FRANCUSKA

PREDRAG RAJKOVIĆ nastavlja da sakuplja “clean sheets” u francuskom šampionatu. Naš golman je i protiv Monpeljea sačuvao svoju mrežu i uknjižio još jednu šesticu na svom računu. Po običaju Rajković je bio među najbolje ocenjenim igračima Remsa.

NEMANJA RADONJIĆ je treću utakmicu zaredom dobio priliku od Viljaša Boaša da pokaže na terenu šta zna. Istina, i protiv Strazbura, Nemanja nije briljirao, ali je evidentno poboljšanje njegove forme, što se vidi i kroz sud Lekipa.  Protiv Rena je Radonjić dobio najnižu ocenu, trojku, na gostovanju u Amijenu je već bio manje loš, ocenjen je četvorkom a juče je protiv Strazbura zaradio peticu, istu ocenu kao Benedeto a bio je bolji od Žermena koji je dobio četvorku.

VUKAŠIN JOVANOVIĆ je iznenada dobio priliku da zaigra protiv Sent Etjen pošto se povredio starter i lider odbrane Bordoa Košelni. Vukašin je ušao u igru u 24. minutu prvog poluvremena i bio je najbolji igrač Žirondinaca. U dobroj meri zahvaljujući Jovanoviću Bordo je ostao u igri sve do 90-og minuta kada je primio gol s penala. Jovanović je ocenjen vrlo dobrom sedmicom.

PETAR ŠKULETIĆ je ponovo dobio priliku na kašičicu protiv Remsa. Ušao u je u igru u poslednjih 15 minuta, nedovoljno da bi sprečio minimalni poraza svog tima. Petar je i ovoga puta ostao bez ocene.