Šokovi u Istanbulu: Galata imala 2:0 i igrača više u 87. minutu i nije pobedila (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 5
Tuga na Bosforu

Šta priređuju fudbaleri Galatasaraja navijačima u poslednje vreme biće dobro ako nekog nije strefio infarkt. Briž im je oduzeo nadu da mogu do evropskog proleća, Tuzla iznenadila u Kupu Turske, Pari Sen Žermen potvrdio razliku u klasi na oproštaju od Lige šampiona i taman kad su u Istanbulu pomislili da će rane posle debakla u Francuskoj bar malo zalečti prvenstvenim trijumfom nad Ankaragučom gosti su u ludij završnici isrpsili i uzeli dva boda ekipi Fatiha Terima – 2:2.

Kiks koji može da ima kobne posledice. Sivas je već odmakao, razlika je šest bodova, pritom lider sutra ima priliku da trijumfom nad Fenerbahčeom napravi još tri koraka ka titilu i biće izuzetno teško braniocu naslova prvaka da tu razliku smanji.

Posebno što se čini da mentalno nije jak. Imao je oporavljenog Radamela Falkaa u startnih 11, imao je vođstvo 2:0, igrača više i sve prosuo u ludoj završnici. Sve je delovalo da ide kao po loju za domaćina kad je Sofijan Feguli, tek drugim pogotkom u sezoni, naplatio ofanzivu. Centaršut Omera Bajerama išao je u peterac, a Alžirac glavom prosledio loptu u mrežu. Za ukupno 190. pogodak Galate protiv Ankaragučua otkako se igra Superliga Turske. Nikom velikan sa Bosfora nije dao više golova.

Činilo se da je posao favoritu olakašan kad je Dever Orilj zaradio crveni karton 17 minuta pre kraja, Galata je ubrzo iz penala preko Belande duplirapa prednost i – ugasila se. Angaraguču je sa dva brza gola u samo četiri minuta šokirao Istanbul i još više udalji Galatu od gornjeg doma turskog fudbala.

TURSKA 1 - 15. KOLO

Alanja – Antalija  0:0

Rize – Kasimpaša 0:3 (0:2)