Šok terapija uspela, Advokat probudio Fajenord, Utreht brojao do šest protiv Fortune (VIDEO)

Komentari: 2
Ekipa iskusnog stratega bez problema preslišala Venlo na gostovanju - 3:0

Šok terapija je bila uspešna. Dik Advokat je probudio Fajenord na svom povratničkom debiju, pa je gigant iz Roterdama u velikom stilu, na gostovanju slabašnom Venlu, prekinuo niz od tri prvenstvena - 3:0 (2:0).

Fajenord je čitav posao rešio već sredinom prvog poluvremena. Prvo je Jorgensen doveo goste u vođstvo u 18. minutu, nakon dodavanja Tornstre, posle čega je Berghujs evrogolom sa ivice kaznenog prostora zapečatirao sudbinu domaćeg tima. Isti igrač je bio hladnokrvan i u nadoknadi vremena, kada je postavio konačan rezultat sa bele tačke.

Gosti nisu blistali, iako su tokom čitavog toka utakmice imali kontrolu igre i rezultata. Sa druge strane, domaćin je bio vrlo nespretan u organizaciji svojih napada, pa praktično nisu uspeli kršteno da priprete golu Keneta Vermera. Potpuno ih je isekao drugi žuti karton Kristijana Kuma u 68. minutu utakmice. Fajenord je došao na deobu osmog mesta, zajedno sa Herenvenom i Groningemom, dok je Venlo ostao u opasnoj zoni.

Najubedljiviju pobedu ove sezone ostvario je Utreht na svom terenu protiv užasne Fortune Sitad (6:0). Po dva pogotka postigli su Van de Strek i Gustafson, dok su se po jednom u strelce upisali Kerk i Makinok. Utrehtu je ovo bila treća vezana pobeda u prvenstvu, pa je sada na samo bod udaljenosti od trećeplasiranog PSV-a.

Groningen nije imao većih problema sa Viljemom, kojeg je na svom terenu savladao sa 2:0, golovima Kaja Serhujsa. Viljem je pokvario odličan utisak nakon dva vezana prvenstvena slavlja, dok je Groningen potvrdio dobru formu i ostvario tri pobede na poslednja četiri meča.

HOLANDIJA 1 - 12. kolo

Cvole - Ajaks 2:4 (0:3)