Sjajni Mandanda na golu i furioznih deset minuta Marselja dovoljni za trijumf nad Lilom (VIDEO)

Dario Benedeto i Valer Žermen režirali preokret...

Dobra utakmica na stadionu Pjer Moroa i na kraju slavlje Marselja u derbiju francuske Lige 1 - 2:1 (0:0). Paklenih deset minuta gostiju, od 60. do 70. minuta, bilo je dovoljno za slavlje nad Lilom. Junaci Marselja svakako su napadači Valer Žermen i Dario Benedeto. Zaigrao je i naš Nemanja Radonjić u poslednjih deset minuta, uprkos povredi pubične kosti zbog koje će uskoro morati na operaciju.

Prelomni momenti viđeni su sredinom drugog dela igre. Prvo je korner izveo Morgan Sanson, Argentinac Dario Benedeto bio na prvoj stativi, lopta je zakačila Reinilda Mandavu i to je bilo 1:1. Samo tri minuta posle izjednačenja Marselj je preokrenuo rezultat. Lepo se otvorio Valer Žermen po boku i sjajnim centaršutem po zemlji kao na tacni poslužio Benedeta koji nije imao težak zadatak da sprovede loptu u mrežu.

Sjajno je domaćin počeo utakmicu, veliku priliku imao već posle pet minuta igre. Loik Remi je dugom loptom pronašao VIktora Osimena. Potom je Remi i sam probao šutem sa 25 metara, ali je Mandanda sjajno reagovao u oba navrata. Nije se dugo čelakalo da kapiten i golman Marselja opet odbrani izglednu priliku za Lil. Ovoga puta Čelik je uposlio Remija koji je odlično šutirao - ponovo nije bilo promene rezultata.

Tek pošto je počelo drugo poluvreme Viktor Osimen nagradio je svoju dobru igru golom. Lepo ga je Remi uposlio iza leđa Marseljove odbrane, Mandanda je izašao, a Osimen u stilu vrsnog strelca lobom završio posao. Nije bilo više vremena za čekanje, pa je Marselj zaigrao mnogo ofanzivnije.

Rezultat je stigao kada je Sar solo prodorm ušao u šesnaesterac, Tijago Đalo je nespretno reagovao i sudija je posle konsultacija sa VAR sobom pokazao na belu tačku. Valentin Rožije je preuzeo odgovornost, međutim golman Majk Menjan bio je sjajan - odbrana. Nastavili su gosti da kidišu i uspeli su da poravnaju rezultat na 20 minuta do kraja. Posle totalnog preokreta, uloge zamenjene, jurio je Lil da vrati rezultat na svoju stranu, ali nije bilo šanse pored neverovatnog Mandande.

FRANCUSKA 1 - 25. KOLO

Monako - Monpelje 1:0 (0:0)