Sjajna noć u Kalču: Evrogol Kolarova, Sergejev pas za TV špice, opet luda Atalanta... (VIDEO)

Komentari: 10
Breša slavila na Sardniji, Torino siguran protiv Sasuola...

Ludo veče u Seriji A! Ako se po jutru dan poznaje, onda nas očekuje superzanimljiva sezona. Golova, majstorija, preokreta, kikseva... Svega je bilo. I kao šlag na tortu - odlične igre srpskih igrača, ili preciznije - Aleksandra Kolarova i Sergeja Milinkovića Savića, dvojice standardnih reprezentativaca. Kolarov je postigao evrogol iz slobodnog udarca u spektakularnom remiju Rome i Đenove, dok je Sergej odlično dirigovao igrom Lacija na gostovanju Sampdoriji - 3:0. Njegov pas za drugi pogodak Ćira Imobilea, koji je definitivno stavio tačku na ovaj susret, bio je čaroban

Simone Inzagi u svakom smislu nadmudrio je Euzebija Di Frančeska. Usred Đenove, na vrelom terenu Marasija, Lacijali su plesali pobednički ples i pokazali da ih stručnjaci ne smatraju tek tako najvećim favoritom za četvrtu poziciju. Ćiro Imobile kao egzekutor i naš Sergej kao mozak čitave operacije, mogu se smatrati glavnim polugama Inzagijeve mašinerije. Italijanski reprezentativac dva puta je matirao golmana Đenovljana (stigao do kote 101 kada su golovi u Seriji A u pitanju), dok je srpski reprezentativac pokazao da je ponovo u onoj prepoznatljivoj formi koja ga je učinila jednim od najtraženijih vezista u Evropi. Pas za treći gol dug oko 50 metara jedan od najlepših detalja na ovom susretu, ali Sergej je sve vreme bio vrlo dobar. I kreativan. Raspoložen. A kada su njemu "sve ovčice na broju" onda rival obično pati.

U Lacijevoj rapsodji u strelce se upisao i Hoakin Korea. On je pogodio za 2:0. Pohvale i na račun dvostrukog asistenta Luis Alberta. Jednostavnmo, sve je kod Rimljana večeras funkcionisalo cakum-pakum.

Roma je prošle sezone primila čak 48 golova, više svih timova plasiranih u TOP 8, a izgleda da će i ove defanziva biti glavna boljka Vučice. Paulo Fonseka, s druge strane, za kreativniji deo ekipe neće morati da brine, jer tri komada na otavranju sezone uopšte nije loš učinak.

Tri puta je Roma vodila večeras i tri puta dozvolila gostima iz Đenove da se vrate. Najlepši potez utakmice delo je Aleksandra Kolarova. On je u 49. minutu sa skoro 30 metara zakucao loptu u prečku, onda se ona odbila o travu, pa je gol-lajn tehnologija morala da bude konsultovana: GOLČINA! Na žalost beka našeg nacionalnog tima uslediće još jedan kiks - 3:3.

Sjajan meč odigrali su i SPAL i Atalanta. Semplićijev tim imao je velikih 2:0 posle svega 25 minuta igre (Di Frančesko i Petanja), da bi tim iz Bergama do kraja preokrenuo na 3:2. Potvrda da će Gasperini i njegovi momci ponovo igrati vrlo uzbudljiv fudbal. Šou je krenuo pogotkom Robina Gosensa u finišu prvog dela, a onda je u nastavku na teren kročio Luis Murijel, najveće pojačanje Atalante. Šest minuta je trebalo Kolumbijcu da postigne dva gola. Oba puta posle akcija koje osmislio Papu Gomez. I oba puta udarcima iz daljine...

Ne malo iznenađenje priredila je Breša. Povratnik u elitu slavio je na Sardniji protiv Kaljarija za koji je od prvog minuta igra heroj navijača Radža Najngolan. Na drugoj strani nije bilo Marija Balotelija zbog stare suspenzije, ali zato jeste Alfreda Donarume. Prvi strelac Serije B prošle sezone smireno je izveo penal u 54. minutu i doneo tri velika boda momcima sa stadiona Mario Rigamonti.

Torino je tukao Sasuolo sa 2:1. U većem delu meča domaći su dominirali i zasluženo slavili. Oba gola delo su Simonea Zaze, a posebno zanimljiv bio je drugi, pošto ga je povremeni reprezentativac Italije postigao potpuno slučajno. Nakon snažnog udarca Andree Belotija lopta je pogodila u petu Zazu i pod velikim lukom odsela u mreži...