Sjajan fudbal i gomila šansi u derbiju juga, Roma prošla u naletu pored frustriranog Napolija (VIDEO)

Komentari: 7
Napolitanci se ispromašivali

Imalo je šta da se vidi u derbiju juga Italije ili Derbiju dela Sole kako ga Italijani nazivaju. Bilo je dobrog fudbala, dosta šansi i na kraju tri gola za pobedu Rome nad Napolijem od 2:1 kojom je Vučica iskočila na treće mesto i nastavila niz pobeda.

A nastavljaju se i frustracije Napolitanaca koji su se danas opet žestoko ispromašivali i nalaze se u seriji loših rezultata. Dok je Romi ovo bila treća uzastopna pobeda i šesti meč bez poraza, Napoli je u seriji od tri meča bez pobede i ima samo jedan trijumf na poslednjih pet utakmica. Anćelotijev tim tone na tabeli i posle ovog kola bi mogao da završi na osmom mestu prvenstvene lestvice.

Iako bez gomile povređenih igrača (Pelegrini, Mhitarjan, Kristante, Kalinić, Dijavara, Zapakosta i Žezus), Roma je napala Napoli od prvog minuta, a ni gosti nisu ostajali dužni. Posle po jedne dobre šanse na obe strane, Nikolo Zaniolo je odblokirao utakmicu četvrtim golom na isto toliko poslednjih utakmica. Mladi vezista Rome je na 18 metara sačekao povratnu loptu Spinacole, lepo se namestio i zakucao projektil pod prečku Meretovog gola.

Usledio je opasan šut Kolarova koji je Meret jedva izboksovao, ali je Kaljehon u nastavku akcije igrao rukom u svom šesnaestercu i VAR je doneo Romi zaslužen penal. Kolarov je preuzeo odgovornost i slabo šutirao dozvolivši Meretu da mu odbrani mlak udarac sa "kreča".

Imao je Napoli ubrzo sjajnu šansu za izjednačenje ali je šut Di Lorenca akrobacijom sa gol-linije izbacio Kris Smoling. Nastavio je Napoli da niže šanse. Insinje je zapretio dva puta, Milik jednom, pa još jednom kada je sjajni golman Pau Lopez uz pomoć prečke sprečio gol, a potom je Zjelinski promašio otpadak. Šansu je imao i Mertens... Napoli se baš ispromašivao.

Frustrirajuće popodne za Napolitance se nastavilo novim penalom za Romu u 55. minutu. Ovoga puta je Mario Rui igrao rukom. Odgovornost sa 11 metara je preuzeo Veretu i šutirao neodbranjivo. Potom je Klajvert pogodio prečku i propustio da sve reši, a na drugoj strani je Arek Milik vratio nadu Napolitancima u 71. minutu. Čaki Lozano je prošao pored Kolarova kao brzi bvoz i idealno poslužio Poljaka koji je nastavio golgetersku seriju.

Meret je još jednom čudesnom paradom zasuatvio bombu Pastorea sa pet metara, da bi poslednju šansu za Napoli propustio Zjelinski čiji šut je prošao nekoliko centimetara pored stative.

Roma je na dobrom putu uprkos brojnim povređenim igračima, dok Napoli ozbiljno tone i Liga šampiona sledeće sezone više ne deluje tako izvesno.

ITALIJA 1 - 11. KOLO:

Roma - Napoli 2:1 (1:0)