Sivas najveći gubitnik kola, propustio je baš dobru šansu

Komentari: 1
Mogli su da dođu na bod od prvog mesta

Kad se podvuče crta, Sivas je najveći gubitnik 26. kola u Turskoj u kojem se očekivalo da se neke stvari iskristališu. A mogao je da bude najveći dobitnik...

Juče je vodeći tandem Bašakšehir – Trabzon remizirao u međsuobnom okršaju, a Galatasaraj u derbiju protiv Bešiktaša nije iskoristio priliku da im se približi na bod. Rezultati su bili kao naručeni za Sivas koji je danas gostovao Antaliji i mogao da smanji zaostatak za liderima na samo bod. Ali poražen je sa minimalnih 0:1 i sada kasni više za vodećom trojkom nego uoči ovog kola.

Antalija ove sezone igra ispod očekivanja s obzirom na sastav u kojem su Adis Jahović, Lukas Podolski, Rus Kudrajšov, Čeh Čelustka i još neki dobri domaći i inostrani fudbaleri. Ali rezultati nisu ispratili ulaganja i Antalija je do danas imala samo šest pobeda u 25 mečeva. Ipak, u poslednje vreme je počela da podiže formu i nije doživela poraz na šest vezanih mečeva. Danas i na sedmom.

Sivas je u svom stilu prepustio rivalu posed lopte i čekao šansu iz kontri i prekida. Ali ih nije dočekao. Domaćin je bio daleko bolji i opasniji u prvom poluvremenu tokom kojeg je Sivas imao samo jedan šut. U drugom delu je Antalija nastavila da pritiska i u 81. minutu postigla vredan tri boda kada je Sari posle prekida ostao sam na petercu.

Sivas je danas propustio baš lepu priliku da se ozbiljnije uključi u borbu za titulu koja bi mu bila najveći uspeh u istoriji. Naravno, još je sve otvoreno, do kraja je još osam kola, ali teško da će Sivas preskočiti sva četiri kluba ispred sebe. Iako ima najlakši raspored do kraja i samo jedan meč protiv nekog od prvih sedam najbolje palsiranih timova koji se bore za Evropu.

TURSKA 1 - 26. KOLO:

Ankaraguču - Rize 2:1 (2:1)