Gol Žezusa dovoljan za finale
Siti ide po trofej u FA kupu (VIDEO)

Živa je i dalje misija Mančester sitija da osvoji sva četiri preostala trofeja u sezoni! Građani su se plasirali u finale FA kupa minimalnom pobedom nad Brajtonom i sada čekaju ko će im biti rival u borbi za pehar – 1:0.

Drugi polufinalni par čine Votford i Vulverhempton, koji će se sastati u nedelju.

Duel na Vembliju je rešen je posle samo četiri minuta igre. Toliko je vremena bilo potrebno da Kevin de Brujne i Gabrijel Žezus smisle akciju u kojoj je Brazilac zatresao mrežu Brajtona.

Sve posle toga bilo je gotovo otaljavanje posla, jer je Siti držao loptu, imao kontrolu i utakmice i rezultata, dok su gosti imali, uzalud, veliku podršku s tribina. Špekulisalo se da će Vembli biti poluprazan, jer navijači Mančestera nisu bili previše zainteresovani za meč, a na kraju je bilo više od 71.000 gledalaca na tribinama.

Imao je Sterling veliku šansu u poslednjem minutu da uveća pobedu Sitija, ali je njegov udarac odbranio golman Rajan.

Brajton će šansu da se revanšira Mančester sitiju imati 12. maja, kada će ga dočekati na svom terenu u okviru Premijer lige.

(FOTO: Reuters)