Sin Henrika Larsona narodni heroj u Moskvi, Spartaku derbi s igračem manje! Čečeni napali Zenitove navijače jer su se skinuli do pojasa?! (VIDEO)

Komentari: 2
Mora da se pazi na ponašanje...
Slavlje Džordana Larsona

Nije ruski fudbal baš oličenje dobre zabave, ali četvrtfinale tamošnjeg Kupa donelo je poprilično uzbuđenja. I još će, pošto će se posle večerašnjih mečeva u polufinalu odmeriti Zenit i Spartak, koji je na Atkritje arena sa igračem manje izbacio ljutog gradskog rivala CSKA pobedom od 3:2 posle produžetaka i to zahvaljujući pogotku Džordana Larsona, sina legendarnog švedskog napadača Henrika Larsona.

Apsolutno sumanut meč gledali smo u Moskvi, pošto su obe ekipe na teren izašle spuštenog garda – odbrana maltene da nije bilo. Pa smo tako videli četiri gola u prvom poluvremenu kojim su Armejcima bili mnogo zadovoljniji s obzirom da je Spartak golovima Želimhana Bakajeva i Ezekijela Ponsea već posle 13 minuta igre imao prednost od 2:0. Avaj, ni Spartakova defanziva je večeras bila raspoloženija za kafanu ili neki film kod kuće, pa su dozvolili Igoru Divejevu i Ilzatu Ahmetovu da do odmora izjednače rezultat.

Nestvarno loše reakcije i jednih i drugih u odbrani obeležile su prvo poluvreme.

Usledilo je potom prilično dosadnije drugo poluvreme, ali se u produžetku opet zakuvalo. I delovalo je da će Armejci uspeti da domaću publiku dovedu u stanje antiklimaksa. Vadim Karpov je u jednom ranijem duelu uspeo da isprovocira Ponsea, prgavi Argentinac ga je potom dokačio laktom, ali se čini da nije imao nameru da se sveti i da je sudija prestrogo pokazao drugi žurti karton. Kako bilo, Narodni klub je u tom 103. minutu ostao sa igračem manje na terenu i činilo se da CSKA pred sobom ima autoput do polufinala.

Ne lezi vraže u 107. minutu Armejci u šoku. Spartakov golman Aleksandar Maksimenko je opalio loptu napred, a Divejev je bio neoprezan, dozvolio Džordanu Larsonu – inače sinu legendarnog Henrika Larsona – da mu se provuče iza leđa, a potom se sapleo i 22-godišnji Holanđanin je pred sobom imao samo Igora Akinfejeva. Imao je golman CSKA nekoliko dobrih intervencija pre toga, ali ovde nije mogao ništa i Divejev je prešao put od junaka do tragičara.

Nije Larson junior blistao u Moskvi otkako je letos stigao iz Norćepinga za 4.000.000 evra, ali večeras su mu navijači sve oprostili.

Produžetke smo gledali i u Groznom, Ahmat je imao gol prednosti protiv Zenita, ali je aktuelni šampion Rusije dokazao klasu preokretom za 2:1 golovima Emilijana Rigonija i veterana Jurija Žirkova u sedmom minutu produžetka.  Branislav Ivanović je odigrao svih 120 minuta za tim Sergeja Semaka, koji je Kup meč iskoristio i da odmori najopasnije igrače Zenita Serdara Azmuna i Artjoma Dzjubu. Bez posledica, osim što su oni koji su istrčali na teren morali da se preznoje i tih dodatnih pola sata.

Međutim, meč u Groznom ostaće verovatno upamćen po napadu domaćih navijača na goste iz Sankt Peterburga. I to zato što su se – pazite sad – skinuli goli do pojasa što se u Čečeniji očigledno smatra i te kako neprikladnim. Na sreću Zenitovih navijača, odmah su se umešali nadležni organi, pa i igrači oba tima i nije došlo do fizičkog sukoba, ali su gosti iz Sankt Peterburga mogli da se podsete da ono što je u nekim krajevima sveta normalno u drugim kultarama nije baš prihvatljivo ponašanje.