Sedam golova na Sardiniji, proigrao ukleti Nikola Kalinić! Dao ga opet i Kolarov iz slobodnjaka (VIDEO)

Komentari: 1
Dva gola i asistencija napadača koji je zaboravio kako se tresu mrežu

Ako se za nekog napadača u Evropi moglo reći da je u strašnoj krizi onda je to Nikola Kalinić. Hrvatski napadač je prošao pakao u poslednje tri godine na klupskom i reprezentativnom planu, da bi danas konačno odigrao partiju kakvu je od tada čekao.

Sa dva gola i asistencijom, Kalinić je bio apsolutni junak Romine pobede od 4:3 na Sardiniji protiv Kaljarija. Dugo je Kalinić čekao ovakvu utakmicu… Poslednji put kada je zatresao mrežu, bilo je to krajem pretprošle godine u Atletiku. Poslednji put kada je dao dva gola na utakmici, bilo je pre skoro dve i po godine kada je nosio dres Milana.

Kaliniću je sve naopako u karijeri krenulo kada je u leto 2017. godine prešao u Milan iz Fiorentine za koju je dao 20 golova u prethodnoj sezoni. Došao je na San Siro kao veliko pojačanje u bombastičnom prelaznom roku, ali je razočarao kao i većina tadašnjih pojačanja poput Andrea Silve, Lukasa Bilje, Andree Kontija, Rikarda Rodrigeza, Leonarda Bonućija, Hakana Čalhanoglua… U Milanu je mnogo promašivao, navijači su ga uzeli na zub i posle šest golova na 41 utakmici, prešao je u Ateltiko Madrid. I tamo se zadržao samo godinu dana. Dao je samo četiri gola na 24 utakmice. Ipak, Roma ga je uzela na pozajmicu da mu pruži novu šansu.

Mnogi su se čudili Vučici letos kada je rešila da dovede Kalinića, a delovalo je da su u pravu. Iako je dobijao šansu na kašičicu, Kalinić nije pokazao ništa. Na 12 utakmica u svim takmičenjima nije dao nijedan gol. Sve do danas kada je morao da zaigra umesto umornog Džeka. I eksplodriao je! Doduše, Kaljari mu je omiljena žrtva pošto mu je četiri puta tresao mrežu igrajući za Fiorentinu i Milan.

Doduše, nije dobro počelo za Romu na Sardiniji. Posle nekoliko promaših šansi i prečke Undera, na drugoj strani je Žoao Pedro pokazao brazilsku krv i majstorskim lobom matirao Olsena posle 28. minuta igre.

Međutim, već u sledećem napadu je Roma izjenačila. Kolarov je prošao po levom boku i uputio sjajan centaršut koji je Luka Pelegrini vratio pravo na glavu Kaliniću i Hrvat je razbio maler. Očajno je reagovao bivši bek Rome… Samo desetak minuta kasnije Kalinić posle prodora i asistencije Mhitarjana pogodio za potpuni preokret.

Drugo poluvreme je počelo novom prečkom Rome. Ovoga puta sreća nije bila uz Klajverta. Ali jeste u 64. minutu kada ga je Kalinić sjajnom loptom lansirao pred gol gde je rutinski matirao Rominog golmana Olsena na pozajmici u Kaljariju.

Ipak, Sardi se nisu predali i zimsko pojačanje Gaston Pereiro je u 75. minutu vratio nadu golom za 2:3. Pogodio je Urugvajac lepo posle još lepše solo akcije.

Taman kada je izgledalo da Romina kolena klecaju, Aleksandar Koalrov je iz slobodnjaka opet vratio vođstvo na dva razlike. Ne zna se da li je Srbin centrirao ili gađao iskosa iz slobodnjaka, ali je lopta prošla kroz gužvu, iznenadila Olsena i završila u mreži. Srbinu je ovo bio sedmi gol u sezoni! Najefikasniji je defanzivac u Italiji.

Ipak, Kaljari se i dalje nije predavao.  VAR je dodelio penal domaćinu u 89. minutu posle igranja rukom Smolinga. Žoao Pedro je šutirao sa 11 metara, Lopez mu odbranio, ali se lopta odbila Brazilcu na glavu i popravio se. Ipak, Roma je uspela da odoli do kraja i da sačuva tri boda, dok je Kaljari nastavio crnu seriju i nije osetio slast pobede 12. utakmicu zaredom.