Saragosa za opstanak, asistencija Đurđevića

Ipak Sporting Hihon je poražen s 4:2

Saragosa je igrala za opstanak, Sporting Hihon za utisak i to je oteralo vodu ma vodenicu domaćina koji je na kraju bio bolji sa 4:2 (1:1) u meču punom preokreta.

Sporting Hihon je dva puta vodio, sa 1:0, pa 2:1, ali je na kraju bio ipak poražen. I to se ispostavilo - ubedljivo, sa četiri primljena gola.

U sastav Sportinga iz Hihona se vratio Uroš Đurđević, koji je u prošlom kolu odslužio meč kazne zbog nakupljenih žutih kartona. I odmah se video njegov uticaj.

Već u 8. minutu je asistirao do Loda za prednost Sportinga, isti igrač je dao i drugi gol za Hihon za 2:1, ali je domaćin uspeo da preokrene u poslednjoj trećini tako što su golove dali Papunašvili u 66. i Vaskez u 70. minutu. Uspela je Saragosa da se izbori sa velikim pritiskom i da preokrene meč kod kuće uz pomoć svojih sjajnih navijača. Ovi timovi često igraju nerešeno, ali je Saragosa večeras izvukla sva tri boda. I to je Gual postavio konačan rezultat na 4:2.

Posle ove utakmice Hihon je ostao na 55 bodova i samim tim na 10. mestu. Ne može ni gore ni dole na tabeli. Sa druge strane Saragosa je stigla do 50. boda i pobegla je iz priča o opstanku.