Borbeni Keln odneo bod iz Gelzenkirhena
Šalke izgubio prvo mesto u 92. minutu (VIDEO)

Imao je Šalke sve do nadoknade drugog poluvremena. I igru i šanse i prednost od 1:0 koju mu je doneo Suat Serdar dvadesetak minuta pre kraja, i prvo mesto na tabeli Bundeslige uoči odlaska na pauzu... A onda se pojavio on, kapiten Kelna Jonas Hektor i na centaršut Florijana Kajnca iz kornera obradovao gostujuće navijače vrednim bodom - 1:1.

Vrednim jer je obezbeđen na terenu jednog od boljih timova u Nemačkoj ove jeseni. Šalke nije skoro bio u ovakvoj euforiji uoči neke utakmice kao večeras posebno nakon prošlonedlejnog trijumfa u Lajpcigu i serije od četiri vezana trijumfa u Bundesligi. Iako se očekivala bolja partija Rudara, Keln je bio taj koji je propustio dve izgledne šanse u slabom prvom poluvremenu koje je obeležila velika borba s obe strane.

Mnogo bolji fudbal gledali smo u nastavku, Šalke je poveo preko Serdara u 72. minutu, a do završetka utakmice propustio je nekoliko prilika da reši pitanje pobednika. Gido burgštaler je čak pogodio i stativu, a kad su se domaći ispromašivali usledila je kazna. Korner Kajnca i nemoćna reakcija inače večeras odličnog golmana Šalkea Nubela koji je s nekoliko efktnih intervencija sprečio i trijumf gostiju.

Jarčevi su ovim bodom prekinuli seriju od tri vezana ubedljiva poraza, a videćemo da li će trener Bejerlorcer sačuvati posao jer se tim još nalazi u zoni ispadanja.

Što se tiče Šalkea prosuta je velika šansa da se sjajnih mesec dana zaokruže liderskom pozicijom u Bundesligi. Inače, koliko je liga luda i izjednačena ove sezone svedoči podatak da klubove od prvog do osmog mesta dele samo dva boda. U ovom trenutku...