{{ getFormatedDate(match.time/1000,'dddd') }}
{{ match.home }} {{ match.visitor }}
{{ subgame.name }} {{ subgame.value }}
Nekoliko zanimljivih rezultata u prvoj rundi Kupa Nemačke
Šalke i Bajer sigurni, bruka za Majnc i Augzburg

Nemački regionalni ligaš Verl pobrinuo se za najveće iznenađenje subotnjeg programa u Kupu Nemačke.

Anonimni fudbaleri iz okoline Bilfelda porazili su Augzburg sa 2:1 i naneli mu jednu od najvećih blamaža u istoriji kluba. Da nesreća po Bavarce bude veća oni su danas nastupili u najjačem sastavu sa kojim će ući i sledećeg vikenda u novu sezonu Bundeslige, ali se nisu proslavili pa će i trener Martin Šmit imati dosta problema kada bude morao da objašnjava debakl šefovima. 

I nekada velikan, a danas trećeligaš Kajzerslautern je napravio senzaciju ovog popodneva. Crveni đavoli su na svom krcatom Fric Valteru savladali bundesligaša Majnc sa 2:0 i izbacili ga već u prvoj rundi "pokala". I gosti su igrali sa najjačim sastavom, ali podrška sa tribina koju su domaćini imali, ispostavila se kao pravi motiv za fudbalere Kajzerslauterna koji su ih slomili u drugom poluvremenu.

Favoriti Bajer Leverkuzen i Šalke su bili sigurni. Farmaceuti su sa 4:1 počistili Alemaniju u Ahenu, dok je tim iz Gelzenkirhena u drugom poluvremenu slomio otpor niželigaša Drohetersena i slavio sa 5:0. Matija Nastasić je odigrao čitav meč za Šalke.

U sledeću rundu prošli su i drugoligaša Arminija, Aue i Dinamo iz Drezdena dok su bundesligaši Fortuna i Frajburg morali da rešavaju utakmice u produžetku.

NEMAČKA KUP - 1. kolo

Petak
Ingolštat - Nirnberg 0:1 (0:0)
Uerdingen - Borusija Dortmund 0:2 (0:0)
Sandhauzen - Borusija Mehengladbah 0:1 (0:1)

Subota
Magdeburg - Frajburg 0:1 (0:0, 0:0)
Viktorija Berlin - Bilefeld 0:1 (0:1)
Kajzerslautern - Majnc 2:0 (0:0)
Nordhauzen - Ercgebirge Aue 1:4 (1:1)
Ahen - Bajer Leverkuzen 1:4 (0:2)
Verl - Augzburg 2:1 (2:0)
Vilingen - Fortuna Dizeldorf 1:3 (1:1, 1:0)
Dasendorf - Dinamo Drezden 0:3 (0:1)
Drohtersen - Šalke 0:5 (0:1)
Vircburg - Hofenhajm  penalima 4:5 (3:3, 2:1, 0:1)
Ulm - Hajdenhajm 0:2 (0:1)
Baunatal - Bohum 2:3 (2:1)
Atlas Delmenhorst - Verder Bremen 1:6 (1:4)

Nedelja
15.30: (3,60) Sarbriken (3,45) Jan Regenzburg (1,95)
15.30: (8,00) Osnabrik (5,30) RB Lajpcig (1,30)
15.30: (6,25) Manhajm (4,30) Ajntraht Frankfurt (1,45)
15.30: (3,35) Libek (3,40) Sankt Pauli (2,05)
15.30: (6,25) Rodinghauzen (4,30) Paderborn (1,45)
15.30: (15,0) Germanija (7,00) Union Berlin (1,15)
15.30: (15,0) VfB Ajhstet (7,00) Herta Berlin (1,15)
15.30: (22,0) Obernojland (12,0) Darmštat (1,05)
15.30: (30,0) Salmror (13,0) Holštajn Kil (1,03)

18.30: (9,00) Čeminc (5,30) Hamburger (1,28)
18.30: (2,65) Duizburg (3,00) Grojter Firt (2,70)
18.30: (5,30) Vehen (3,70) Keln (1,60)

Ponedeljak
18.30: (7,50) Halešer (4,80) Volfsburg (1,35)
18.30: (5,10) Hansa Rostok (3,60) Štutgart (1,65)
18.30: (2,65) Karlsrue (3,05) Hanover (2,65)
20.45: (30,0) Kotbus (13,0) Bajern Minhen (1,03)

*Kvote su podložne promenama

Foto: Reuters

Najnovije vesti


×