Sad je i zvanično: Najgora sezona u istoriji Dinama iz Bukurešta

Velikan iz prestonice mršavim remijem okončao užasnu sezonu

Dosadno kišno veče u Bukureštu, a bogme i završnica plej-auta u rumunskoj eliti. Teško je bilo gledati 90 minuta bezvoljne igre fudbalera Dinama iz Bukurešta i Voluntarija koji su sve dileme oko opstanka rešili uoči poslednjeg kola pa im rezultat nije ništa značio.

Po jedna prečka na obe strane u drugom poluvremenu bilo je sve što su pokazali i jedni i drugi pa su sa po bodom napustili stadion u prestonici. Utakmica i remi (0:0) ostaće u lepom sećanju gostujućem vezisti Kostinu Lazaru koji je odigrao poslednji meč i završio karijeru u 38. godini.

Posle ovog remija, kao i pobede Botošanija protiv Jašija na gostovanju od 2:0 crveno-beli su okončali sezonu na trećem mestu u plej-autu, devetom u šampionatu što je ubedljivo najgori plasman Dinama u istoriji kluba i velika sramota za igrače i trenera Mirčeu Redniča. Teško leto očekuje navijače ovog tima...