Božovićev tim pet mečeva zaredom bez pogotka

Bio je Rostov najprijatnije iznenađenje jeseni u Rusiji, ali zapao je u krizu. I polako pada na tabeli. Posle tri utakmice bez pobede bio je Rostov favorit protiv Urala, ali nije vredelo. Mreže su ostale netaknute – 0:0.

Bio je, istina, domaćin bolji tim, imao je veći posed lopte, mnogo više udaraca na gol, ali je Ural odneo lepši deo plena i zadovoljan napušta Rostov na Donu. Gostima je ovo treći remi u nizu, a četvrti u poslednjih pet utakmica.

U prvom meču dana Ufa je uhvatila Krila Sovjetov na krivoj nozi. Tim Miodraga Božovića upisao je petu uzastopnu utakmicu bez pobede, od toga četvrti poraz i za tih 450 minuta nije postigao ni gol – 0:1.

Ufa je, pak, u mnogo boljem ritmu, nakon tri remija došla je pobeda, koju je doneo Bizjak golom u 25. minutu.

RUSIJA 1 - 18. KOLO

Krila Sovjetov - Ufa 0:1 (0:1)