RKC video kako mašina za mlevenje mesa izgleda iznutra (VIDEO)

Alkmar do laganih 4:0

Opasan je AZ Alkamar ove sezone, opasan. Kandidat za titulu, bez dileme. Dovoljan je pogled na tabelu holandskog šampionata i sve je jasno. A bilo je dovoljno videti i današnji meč u kom je AZ razbio RKC Valvajk poslavši ga kući sa četiri gola u mreži. Osetio je RKC snagu Alkmara, na kraju - 4:0 (2:0).

Verovatno su se gosti osećali kao da su u mašini za mlevenje mesa. Već posle malo više od pola sata igre sve je bilo rešeno jer je AZ stigao do dva brza gola.

Pokazao je Alkmar dobru, nesebičnu igru, a u njoj se istakao Idrisi golom u 29. minutu na asistenciju Boadua. Potom je isti taj Boadu pogodio na asistenciju Svensona i to je bio znak šta se gostima sprema.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a u drugih 20 minuta pala su još dva komada. Opet je Idrisi bio raspoložen pa je u 51. minutu ponovo prelepim udarcem sa distance proburazio golmana Valvajka za sigurnih 3:0.

Da sve bude još ubedljivije potrudio se Stengs u 65. minutu, a imao je i dosta sreće tom prilikom jer se lopta od odbrambenog igrača RKC-a odbila u gol.

I tako je postavljen konačan rezultat. AZ deli prvu poziciju trenutno sa Ajaksom, s tim što Kopljanici imaju utakmicu manje.

HOLANDIJA 1 - 21. KOLO:

AZ Alkmar - RKC Valvajk 4:0 (2:0)