Ristić pocrveneo i pogurao Rems ka četvrtfinalu Liga kupa (VIDEO)

Komentari: 3
Srpski fudbaler reagovao kao poslednji igrač odbrane

Ne blista Monpelje na početku ove sezone u Francuskoj i činilo se da bi na Liga kup moglo da bude pravo mesto za prekidanje crne serije. Sa druge strane je bio sasvim solidni Rems, koji se ipak nije dao tako lako prevariti. Golom Kafara sa penala pred sam kraj utakmice, domaći su došli do pobede i sada su na dva koraka do velikog finala – 1:0 (0:0).

Meč je, ipak, obeležio crveni karton srpskog fudbalera, Mihaila Ristića, koji je faktički i oblikovao dalji tok utakmice. On je u 69. minutu reagovao kao poslednji igrač odbrane, prekinuo je opasnu kontru Remsa iz koje bi se najverovatnije izrodila situacija jedan na jedan sa golmanom, pa ga je sudija prerano poslao na tuširanje.

To je itekako poremetilo goste, koji su do tada bili u najmanju ruku poravnati na terenu, a tokom prvog poluvremena imali su nekoliko odličnih šansi da dođu i do prednosti. Međutim, nakon Ristićevog crvenog kartona sve se promenilo.

I u 79. minutu, Rems je uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć na terenu. Mendes je izuzetno nespretno startovao u svom kaznenom prostoru, oborio Donisa, pa je sudija odmah pokazao na belu tačku. Kao siguran izvođač najstrože kazne izrodio se Kafaro.

Monpelje je do kraja pokušao da dođe barem do izjednačenja, ali je Rems uspeo da izdrži i da minimalnom pobedom prođe u narednu fazu takmičenja.