Snažni napadač postigao gol i iznudio penal za trijumf nad Vojvodinom – 2:1
Rikardo poslao Partizan u Evropu! (VIDEO)

Druga pobeda nad Vojvodinom ove sezone, i Evropa u džepu. Konačno imaju razloga za zadovoljstvo u Humskoj, pošto su trijumfom u Novom Sadu (2:1) rasterali crne oblake sumnje da ih evropski fudbal u narednoj sezoni neće videti. Mašinovođa Parnog Valjka u srpskoj Atini bio je Rikardo Gomeš. Snažni napadač je postigao vodeći pogodak za crno-bele, a potom je i u finišu meča iznudio penal koji je Ivanović pretvorio u pogodak.

Utakmica na Karađorđu imala je trenutke lepog i ozbiljnog sadržaja. Posebno u uvodnom delu, ali će se sigurno pamtiti i da je arbitar Marković tri puta pokazivao na kreč. Sigurni su bili Đurić i pomenuti Ivanović, dok je udarac Zakarića odbranio Rockov.

Podatak o osiguranoj Evropi sigurno će olakšati posao Savi Miloševiću u pripremi jednog od najvažnijih mečeva u sezoni, revanš susret sa niškim Radničkim. Duel protiv Vojvodine iskorišćen je da se pojedinci odmore, ali je Rikardo Gomeš demonstrirao glad za golovima i dobrim igrama. Ne samo zbog vodećeg pogotaka, već i činjenice da je tokom svih 90 minuta bio opasan po gol odličnog Rockova. Šutirao je kada god mu se ukazala šansa. Osećao je prazan prostor i stalno izazivao na dvoboj defanzivce Vojvodine.

Trener Partizana Savo Milošević izveo je na teren tim krcat produktima omladinske škole fudbala. Srpski vicešampion je u Novom Sadu predstavio jednu od najmlađih odbrana kluba iz Humske u novijoj istoriji. Jedan pored drugog stajali su Marković, Pavlović i levi bek Šehović.

Vojvodina je bila lišena bilo kakvog takmičarskog pritiska, ali je Radovan Krivokapić želeo da nastavi ovosezonsku nisku uspeha Stare Dame u sudarima sa crno-belima. Vojvodina se ponovo oslanjala na napadačko iskustvo Bojana Matića, ali su gosti prvi potegli.

Dok su Grobari udarali po upravi zbog loše sezone, Ivanović se dokopao jedne lopte u šesnaestercu domaćina, prevario Saničanina i poslao centaršut na peterac, koji je udarcem petom Rikardo Gomeš sproveo u mrežu. Sjajan potez afričkog napadača nagovestio je solidnu utakmicu na očajnom travnjaku stadiona Karađorđe. Deo publike se još radovao pogotku Rikarda, a Vojvodina je uzvrtatila.

Pokupio je loptu Matić, sačekao kontakt sa Strahinjom Pavlovićem koji ga je povukao. Sasvim dovoljno da Momčilo Marković pokaže na kreč, a Bojan Matić vrati utakmicu na početak.

Pun sadržaj u uvodnoj fazi meča popunio je i penal na drugoj strani (Devetak povukao Pavlovića), alije Rockov pročitao Zakarića.

Kao najjačeg aduta Savo Milošević je imao strelca Rikarda Gomeša. Stalno je napadač crno-belih provocirao grešku Saničanina i Veselinovića, i bio u kadru. Imao je dva odlična udarca, onaj početkom drugog poluvremena Emil Rockov je krajnjim naporima sproveo u korner.

Imao je Partizan inicijativu, više pokušaja, ali nije bilo teško Miloševiću da dijagnostifikuje anomaliju u igri crno-belih. Nisu bili dovoljno opasni gosti u poslednjoj trećini terena, pa je mladi stručnjak morao da sa klupe podigne najkreativnije igrače tima. Šansu je već u 46. minutu dobio Danilo Pantić, potom je Zakarić žrtvovan zbog vanvremenskog talenta Saše Ilića.

Crno-beli su se mučili, Rockov ih je izluđivao. Sve do 82. minuta kada je golman Vojvodine nogom pokosio Gomeša posle udarca napadača crno-belih. Marković je pokazao na penal, a Ivanović sigurnom realizacijom izazvao uzdah olakšanja u Humskoj. Pomenuti pogodak, zbog rezultata u Lučanima, doneo je crno-belima i treću poziciju na tabeli.

VOJVODINA – PARTIZAN 1:2 (1:1)