Putuj Evropo, i ne čekaj na Marselj: Lion se grubo poigrao s imenjakom (VIDEO)

Komentari: 7
Velodrom demoliran od strane gostiju, Radonjić zamenjen na poluvremenu
Slavlje igrača Liona

Trebalo je ovo da bude derbi kola, ali je nedostatak kvaliteta u ekipi Olimpika iz Marselja i nedisciplina uslovila da gledamo šampionski ples Liona na Velodromu. Gostujući tim savladao je užasnog rivala sa čak 3:0 i odlepio se na četiri boda prednosti u odnosu na velikog rivala Sen Etjen u trci za treće mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Mogao je tim Bruna Ženezioa i ubedljivije da slavi večeras, ali je pre drugog gola VAR sprečio da fantastični Maksvel Korne dođe do het-trika.

Sve se večeras u igri gostiju okretalo oko ovog sjajnog krilnog fudbalera koji je sa dva gola trasirao put svom timu ka važnom trijumfu, a pored njega u strelce se u finišu upisao i Musa Dembele, pa je Lion potvrdio klasu na bunjištu velikog protivnika.

Što se tiče Marselja, njegove ambicije su definitivno zamrle u 67. minutu kada je zbog potezanja s leđa isključen hrvatski defanzivac Duje Ćaleta Car. Lion je taj poklon znao da iskoristi i do kraja zasluženi trijumf učini ubedljivijim.

Igrao je večeras za Marselj i Nemanja Radonjić, ali se kao i tokom cele sezone nije snašao. Rudi Garsija ga je zamenio već posle prvih 45 minuta, pa je Srbin sve bliži neslavnom rekordu pošto ni u 17. ligaškom nastupu ove sezone nije postigao gol.

Takođe, ovim porazom Olimpik Marselj se oprostio i od Lige Evrope pošto dva kola pre kraja ima sedam bodova manje u odnosu na četvrtoplasirani Sent Etjen pa je sezona i zvanično proglašena kao - neuspela.

FRANCUSKA 1 - 36. kolo

Sent Etjen - Monpelje 0:1 (0:0)