Puškaš puca rafalom, Reding zgromio Kardif (VIDEO)

Komentari: 2
Ubedljivo slavlje domaćeg tima na Madejski stadionu - 3:0

Mnogi su se ovog leta razbacivali milinima dovodivši kojekave napadače, ali je Reding napravio pravi potez angažovanjem Georgea Puškaša. Mladi rumunski napadač danas je zablistao u velikom slavlju ekipe Žozea Gomeša nad Kardifom, postigavši dva pogotka - 3:0 (2:0).

Kardif je ličio na potpuno razbijenu vojsku, koja je mogla da pretrpi još teži poraz da je rezervista Meite u prvom minutu nadoknade iskoristio udarac iz najstrože kazne.

Puškašovi golovi u prvom poluvremenu su potpuno razbili koncepciju igre ekipe Nila Vornoka. Rumunski napadač je publiku Madejski stadionu oduševio u 25. minutu kada je sve sam uradio, probio sa desnog boka, ušao u sredinu, a onda poslao neobranjiv udarac u mrežu Aleksa Smitisa.

Isti igrač se sjajno snašao i u 40. minutu, kada je u stilu rasnog strelca poslao centaršut Džona Svifta u protivničku mrežu.

Gosti ništa značajnije nisu uspeli da promene u nastavku meča, pa se samo čekalo da se i definitivno razreši pitanje pobednika. To se dogodilo u 83, minutu, kada je Svift na sjajan način krunisao kontranapad svog tima i postavio konačan rezultat utakmice.

Interesantno, Redingu je ovo bilo tek prvo slavlje u sezoni, dok je Kardif doživeo drugi poraz u prva tri kola Čempionšipa.