Puel preporodio Sent Etjen (VIDEO)

Komentari: 3
Novi minimkalni trijumf Zelenih na gostovanju u Bordou

Pravi su potez povukli čelnici Sent Etjena kada su odlučili da posle serije loših rezultata angažuju iskusnog Kloda Puela koji se već ispostavlja kao pun pogodak. Druga utakmica za iskusnog stručnjaka na klupi Zelenih i druga pobeda, ponovo od 1:0 na gostovanju u Bordou.

Teško izvojevana, možda i nezasluženo ako imamo u vidu da je bordo bio stvarno bolji u većem delu utakmice, ali glupost domaćeg defanzivca Pabla koji je bespotrebno oborio protivnika u šesnaestercu u nadoknadi Žirondinci su platili porazom. Precizan sa bele tačke bio je Gabonac Buanga u poslednjim trenucima utakmice.

Bordo je bio bolji rival na ovom meču, posebno u drugom poluvremenu kada je tri dobre prilike propustio Ui-Jo Hvang. Korejanac je tri puta izlazio u susret Stefanu Rufijeu i svaki put ga je golman Sent Etjena pročitao. Nisu domaći imali ni sreće pošto su u 70. postigli pogodak preko Hvanga koji je opravdano poništen zbog ofsajda.

Srpski internacionalac Vukašin Jovanović dobio je šansu na ovom meču, umesto iskusnog Lorana Koščelnog koji je izašao iz igre u 24. minutu. I odigrao je vrlo dobro ovaj meč, bio jedan od najboljih u odbrani domaćina, ali se nije radovao pozitivnom rezultatu.

LIGA 1 - 10. kolo

Nica - Pari Sen Žermen 1:4 (0:2)