Park prinčeva zapalio Čupo Moting...
PSŽ se mučio 45 minuta, a onda... (VIDEO)

Ren je bio izolovani incident - koliko god da momci sa Roazon parka zaslužuju čestitke za tri pobede u prva tri kola - Ren je već zaboravljen. zapravo onih 1:2 od prošle nedelje... Pari Sen Žermen samleo je Tuluz u poslednjem meču nedeljnog programa u francuskoj Ligi 1. Bilo je 4:0 za Svece

Momci Alana Kazanove uradili su sve što je bilo do njih. Jednostavno, razlika je u klasi i to što su prvih 45 minuta izdržali (0:0) može da im služi na čast. Doduše, tome je doprineo i snažni blok koji je postavio Kazanova, sa petoricom u ztadnjoj liniji i još četvoricom u srednjem redu, od čega je polovina bila ultra defanzivno orijentisana.

Mučio se PSŽ u tih prvih 45 minuta, nije mogao da pronađe pukotinu i sistemu gostiju, ali onda je Tomas Tuhel očito dao neke nove instrukcije svojim momcima i oni su počeli da melju rivala u nastavku.

Umesto povređenog Edinsona Kavanija ušao je Erik Čupo Moting i upravo je mezimac domaće publike s dva gola bio najzaslužniji za ubedljivu pobedu Parižana. Nekadašnji napadač Šalkea pogađao je za 1:0 i 3:0. Dakle, otvorio je Tuluz, a onda ga i definitivno dotukao.

Kilijan Mbape nije večeras bio posebno rapoložen, zbog toga ga je Tuhel već u 66. minutu povukao iz igre. Takođe, Anhel Di Marija je promašio penal, ali se onda u finišu iskupio tako što je asistirao Markinjosu za četvrti pogodak...

FRANCUSKA 1 - 3. KOLO

Amijen - Nant 1:2 (0:0)