Prvi poraz TSC-a sa penala, Čuka 6/6 na Brdu, sa Vošom na čelu pred derbi! Stefan Mihajlović stigao Bojana Matića

Komentari: 17
Rad i Proleter remizirali

Deset kola su odolevali, ali dalje nisu mogli. Topolski sportski klub je prvi poraz u debitantskoj sezoni u Superligi doživeo tamo gde ga verovatno niko nije očekivao. Radnik je u Surdulici slavio sa 1:0, pošto je Milan Makarić sa penala u 52. minutu postigao jedini gol na meču.

Radnik je tako uplovio u bezbedne vode, dok je TSC ispustio lidersku poziciju na tabeli koju je suvereno držao sve do ovog kola. Međutim, sinoć ga je pretekla Vojvodina pobedom od 2:0 protiv Spartaka, a danas i Čukarički, koji je istim rezultatom savladao Javor nakon što su Miroslavu Bogosavcu i Marku Dociću uručeni prigodni pokloni za jubilarnih 100 utakmica u dresu beogradskog kluba. Onda i rezultatska nagrada, najzaslužniji za takav ishod je bio Ibrahima N’Diaje, koji je prvo asistirao Stefanu Kovaču za 1:0 da bi potom i sam, na pas Asmira Kajevića, zatresao mrežu gostiju iz Ivanjice za rutinskih 2:0 i šestu ligašku pobedu Čuke na šest utakmica na Banovom brdu. A sledeća sedma, posle reprezentativne pauze, baš sa Vošom!

Za vodećim kvintetom mnogo ne zaostaje ni Radnički iz Niša, koji je nakon tri poraza u poslednja četiri kola odneo ceo plen iz Šapca. Jedini gol u pobedi nad Mačvom, svoj sedmi u sezoni, postigao je Stefan Mihajlović, koji se tako izjednačio sa Vošinim Bojanom Matićem na čelu liste najboljih strelaca Superlige. U Šapcu će doduše možda imati i šta da prigovore, pošto su od 71. minuta igrali sa desetoricom zbog drugog žutog kartona za Filipa Pejovića.

Na Banjici, Rad i Proleter su odigrali 1:1, pošto je pogodak Milana Perendije sa penala anulirao raniji pogodak Branislava Jovanovića, nekadašnjeg veziste Građevinara. Bez obzira na taj bod, Rad i dalje opasno blizu zone ispadanja.

SRBIJA 1 - 11. KOLO

Vojvodina - Spartak 2:0 (2:0)