Srbin strelac u trijumfu Monpeljea nad Genganom 2:0
Prvenac Mihaila Ristića (VIDEO)
Radost Ristića i saigrača

Zaostale utakmice francuske Lige 1 donele su dve lagane pobede domaćina i prvenac Mihaila Ristića.

U svom šestom ligaškom nastupu za Monpelje nekadašnji fudbaler Krasnodara i Crvene zvezde upisao se u strelce u 78. minutu posle dobre akcije koju je sam započeo na levom krilu. Odlično je Ristić ispratio napad saigrača, ubacio se idealno iz drugog plana i pored neodlučnog golmana Gengana Silara stavio tačku na trijumf svog tima od 2:0.

Prethodno je u prvom poluvremenu Endi Delor u 22. minutu doveo Monpelje u vođstvo, a pored Ristića u redovima domaćina pet minuta na terenu zabeležio je i Petar Škuletić koji je ušao u igru u finišu utakmice.

Laka pobeda omogućila je Monpeljeu da se popne na solidno sedmo mesto, dok Gengan ostaje na pretposlednjoj poziciji na tabeli i smeši mu se sve izvesnije ispadanje u niži rang.

Novu pobedu upisao je večeras i taze osvajač Liga kupa Francuske Strazbur koji je na svom terenu pregazio Rems sa 4:0. Kapiten i srpski reprezentativac Stefan Mitrović uspešno je komandovao odbranom svog tima i na ovom meču, a Strazbur je slavio posle sedam mečeva bez trijumfa u Ligi 1 zbog kojih je pao tek na deveto mesto na tabeli.