Provokacije sa Tevezovim maskama, Šefild dočekao posle 12 godina da zagorča život Vest Hemu... Everton se samoubio u Brajtonu (VIDEO)

Komentari: 1
Veliki preokret Brajtona

Pre nešto više od 12 godina, Karlos Tevez je postigao gol za pobedu Vest Hema nad Mančester Junajtedom u poslednjem kolu Premijer lige i opstanak londonskog kluba u ligi. Na štetu Šefild Junajteda koji je ispoa.

Kasnije se ispostavilo da je Tevez igrao za Vest Hem i postizao golove iako nije smeo da bude u timu zbog neregularnosti oko transfer. Šefild Junajtd se žalio, pisao tužbe ali je na kraju Vest Hem platio kaznu od 5.500.000 funti i pria je završena. Šefild Junajted je morao da se pomiri sa ispadanjem iako ga je eliminisao gol igrača koji po pravilima nije smeo da igra. Tevez je ubrzo prešao u Mančester Junajted da stvari budu još bolnije za navijače Šefild Junajteda.

Punih 12 godina je prošlo od tog kontroverznog finiša Premijer lige i ispadanja Šefild Junajteda do prilike da se popularne Oštrice donekle revanširaju Čekićarima. Nisu im zaboravili i danas su u prvom međusobnom duelu od tada uspeli da im odnesu bod ispred nosa. Vest Hemu je baš bila potrebna pobeda nad Šefildom na domaćem terenu da prekine seriju slabih rezultata, bio je na pragu tog ostvarenja, ali je na kraju morao da se zadovolji bodom – 1:1.

Domaći navijači su maskama sa likom Karlosa Teveza dočekali goste i provocirali ih, ali je na terenu bilo daleko ozbiljnije. Šefild Junajted je prvi na meču imao sjanu šansu ali je golman Roberto spasao Vest Hem. Domaći su period bolje igre krunisali golom Snodgrasa u finišu prvog poluvremena. Jarmolenko je navukao čuvare na sebe, otvorio prostor Škotu da se ubaci, a onda mu idealno servirao šansu koju Snodgras nije mogao da promaši.

Oštricama je na početku drugog poluvremena poništen gol zbog ofsajda, ali u 69. minutu nije bilo spasa Vest Hemu. Liz Muze je sjajno reagovao na spuštenu loptu Stivensa i iznenađujućim volejom pogodio malu mrežu Vest Hemovog gola.

Imao je Snodrgas šansu da bude junak u finišu meča, ali je ovoga puta pogodio stativu.

Daleko najzanimljiviji meč dana su odirgali Brajton i Everton, a Galebovi su pobedili 3:2 velikim preokretom u finišu. Paskal Gros je sjajnim golom iz slobodnjaka probušio Pikforda načeo Karamele, ali je Rišarlison izjednačio već u 20. minutu pošto je njegov udarac gavom Vebster skrenuo u svoju mrežu.

Pritiskao je Everton u nastavku, dobre šanse su imali Volkot, Ivobi, Rišarlison i konačno je rezervista Kalvert Luin u 76. minutu doneo Evertonu preokre i vođstvo. Sjajno ga je proigrao Holgejt. Izgledalo je da je Everton na pragu pobede u gostima, a onda se fudbalsko samoubio.

Štoper Majkl Kin je napravio glup penal kada je gurnuo Konolija, a Nil Mopi je bio siguran sa bele tačke u 80. minutu. Ni tu nije bio kraj! Sudija je pokazao šest minuta nadoknade, a u četvrtom je levi bek domaćih Burks krenuo napred. Poslao je oštar pas po zemlji na peterac, ali je Luka Dinj uklizao i postigao neverovatan autogol. Klasično „evertonovski“...

PREMIJER LIGA - 10. kolo

Sautempton - Lester 0:9 (0:5)
/Čilvel 10, Tilemans 17, Perez 19, 39, 57, Vardi 45, 58, 90+4. penal, Medison 85/

Mančester Siti - Aston Vila 3:0 (0:0)