Proradila Roma, možda je dobro što nije bilo trampe… Đenova nije trebalo da dovodi Perina (VIDEO)

Komentari: 4
Vučica opet četvrta

Roma je makar na jedan dan opet preuzela četvrto mesto na tabeli od Atalante. Posle lošeg poečtka godine i vezanih poraza od Torina i Juventusa, Vučica je proradila. Eliminisala je Parmu u osmini finala Kupa Italije, a večeras  i pobedila Đenovu u gostima sa 3:1.

Uprkos velikom broju povređenih (Zaniolo, Mhitarjan, Peroti, Pastore…) i suspendovanih (Kolarov i Florenci) igrača, trener Paulo Fonseka je našao dobitničku kombinaciju na Marasiju. Spinacola je samo nekoliko dana posle propalog transfera u Inter, odigrao jako dobru partiju, a triling Under – PelegriniKlajvert iza Edina Džeka je pokazao da Romi možda i nije potreban krilni napadač kojeg jure na fudbalskoj pijaci ove zime.

Upravo je Under iz centaršuta u petom minutu načeo Grifone. Pelegrini je krenuo na loptu, ali je nije zahvatio i ona je završila iza leđa iznenađenog Perina.

Drugi gol je Roma dala u 44. minutu. Ovoga puta je opasnot zadesila Đenovu sa levog krila. Spinacola je prošao, hteo da centrira, ali je lopta zakačila Biraskija i opet prevarila Perina.

Dok su gosti slavili drugi gol, domaći su na brzinu krenuli sa centra, a veteran Pandev je iznenadio loše postavljene Smolinga, Manćinija i Lopeza i vratio nadu Grifonima.

Imala je Đenova solidne šanse na početku drugog poluvremena, nije ih iskoristila, dobro je branio Lopez i kaženjena je. Posle katastrofalnog ispucavanja Perina, lopta je došla do Pelegrinija koji je majstorski proigrao Džeka za konačnih 3:1. Perinu je ovo bila druga utakmica od povratka iz Juventusa i opet je ostavio jako loš utrisak. Mogla bi Đenova da debelo zažali što je tako lako prevcrtala rumunskog golmana Radua.