Projektil Kumsa utišao Lijež, dao ga i Nemanja Antonov

Briž nastavio da dominira na zatvaranju godine

Na ružan način su se fudbaleri Standarda oprostili od 2019. godine pošto su pred svojom publikom ponovo izgubili od Genta i produžili seriju bez trijumfa na četiri utakmice. Prvi pratilac dominantnog Briža slavio je večeras u Liježu sa 1:0 u borbenom meču, a strelac odlučujućeg pogotka bio je kapiten Sven Kums koji je u 83. minutu majstorski sa 20 i nešto metara pogodio ćošak gola domaćina.

Bila je to kazna igračima Standarda za lošu igru na celoj utakmici, a koliko je ekipa Mišela Prudoma bila inferiorna na ovom meču svedoči i podatak da je stvorila samo jednu pravu priliku za devedeset minuta i to preko najboljeg fudalera Maksima Lestijena još na početku utakmice. Gent je bio bolji, organizovaniji i otresitiji i na kraju je nagrađen u samom finišu za dobru igru.

Ovim trijumfom Gent je uspeo i da smanji ogromni zaostatak za liderom Brižom koji mu beži čak deset bodova (uz meč manje), a koji je još jednom demonstrirao silu pred svojom publikom ubedljivim trijumfom nad Vargemom (4:0).

Inače, nekadašnji levi bek OFK Beograda i Partizana Nemanja Antonov bio je danas opet strelac za svoj tim. Njegov Muskron poražen je kod kuće od Mehelena sa 2:1, a srpski defanzivac postigao je utešni pogodak u prvom minutu nadoknade, njegov drugi ove sezone.