Prijatelji fudbala ponovo časte, Atalanta opet dala SEDAM! Zapata i Iličić radili šta su hteli (VIDEO)

Komentari: 9
Meč za uživanje na jugu Italije

Bio je to zicer da ćemo gledati lep fudbal i goleadu. Jer, kada se sastanu Atalanta i Leće, napada se u talasima, odbrane ne postoje. Uspeo je Leće da izdrži poluvreme, ali je na kraju prošao kao Torino i Udineze i primio je sedam golova - 2:7! Treći put u sezoni je Atalanta dala sedam golova na prvenstvenom meču. U Seriji A je to nezabeležno...

Atalanta je ubedljivo najefikasniji tim u Italiji ove sezone sa čak 70 postignutih golova na 25 mečeva. Dali su čak 22 gola više od šampiona Juventusa. Peti put u sezoni je Atalanta dala pet ili više pogodaka na nekom prvenstvenom meču. Samo su PSŽ i Bajern efikasniji od nje u Evropi. Ko god da je rival, ekipa Đan Pjera Gasperinija igra na gol više. I ima najsimpatičniju napadačku liniju u Italiji uz sav respetkt prema Laciju, Juventusu i Interu.

Papu Gomez kao „desetka“ vadi dušu rivalima, a Josip Iličić kao drugi napadač i Duvan Zapata kao klasična „devetka“ terorišu odbrane. Slovenac je dao jedan i namestio tri gola, a Kolumbijac je upisao tri gola. Samo dvojica igrača su od početka prošle sezone postigli makar tri het-trika u Seriji A. Pogađajte? Naravno, Iličić i Zapata.

Atalanta je jedini tim u Italiji koji ima trojicu igrača sa dvicifrenim golgeterskim učinkom. Iličić je dao 15, Murijel 13, a Zapata 11 golova. Dodajte tu i maestra Gomeza koji je upisao šest golova i 10 asistencija i jasno je kakvu napadačku silu ima Atalanta.

Već u posle 10 minuta igre su defanzivci Lećea morali da izbacuju loptu sa gol-linije posle šuta Palomina nakon kornera, ali su im ubrzo korneri došli glave.

Atalanta je serijom udaraca iz ugla (devet kornera za poluvreme!) za manje od 25 minuta igre ’ubila’ Leće. Oba puta je Iličić centrirao sa leve strane. Prvo je Donati neverovatnom lošom intervencijom zatresao sopstvenu mrežu, potom je Iličić pogodio u glavu Zapatu koji ne propušta takve zicere. Odbrana Lećea je amaterski reagovala kod oba kornera...

Lećeov problem jeste defanziva, ali isto tako je i napadački najmoćnija ekipa od svih koje se bore za opstanak. Trener Fabio Liverani je jedan od retkih u Italiji koji igra na gol više protiv svih. Zato i nije čudo što je Leće uspeo već do poluvremena da izjednači. Jer, ni Atalanta nije defanzivno baš stabilna ekipa. Zimsko pojačanje Rikardo Saponara nastavlja da oduševljava. Prvo je postigao prelep gol u 29. minutu, a onda asistirao Donatiju koji se iskupio golom sa distance.

Četiri gola za poluvreme, totalna ofanziva na obe strane, znalo se da će da grmi i seva i u drugom poluvremenu. Tek što je počelo, krenula je serija Atalante. Gomezu je golman odbranio ’jedan na jedan’, a lopta se odbila Iličiću. Maestralni Slovenac je lažnjakom poslao po burek celu odbranu Lećea i pogodio praznu mrežu.

Nije prošli ni deset minuta igre u drugom poluvremenu, a Atalanta je pogodila još jednom. Iličić lansirao Pašalića koji je servirao novi zicer Zapati. Naravno, Kolumbijac je taj posao odradio kako treba.

Posle sat vremena fudbala, sve je bilo gotovo što se tiče pobednika meča. Akrobatična asistencija Iličića za 11. gol Zapate u sezoni i prvi het-trik. Ima i još šest asistencija a ukupno je odirgao 18 mečeva.

Međutim, nije se Atalanta ni tu zaustavila. Punila je do kraja! Ušli su Malinovski i Murijel da isporuče svoju porciju. Ukrajinac je sjajnin pasom izbacio kolumbijca u zicer. Murijel je pogodio stativu, ali mu se lopta odbila i popravio se. U nadoknadi vremena je Malinovski pokazao kakvu levicu ima i sa 18 metara postavio konačnih 7:2. Atalanta leti!