Prepolovljeni bodovi: Poznate startne pozicije u plej-ofu Prve lige Srbije

Komentari: 13
Javor remijem u Inđiji (1:1) obezbedio tri boda viška u odnosu na najbližeg protivnika

Prvi put od kada se igra u novom formatu prepolovljeni su bodovi u Prvoj ligi Srbije, pa je poznato stanje tabele uoči početka plej-ofa i plej-auta. Naravno, najveću pažnju privlači borba za plasman u Superligu. Prva dva mesta koja vode direktno u najviši rang takmičenja drže TSK iz Bačke Topole (34 boda) i Javor (32), dok je na trećem mestu, koje obezbeđuje baraž za promociju, Inđija sa 29 osvojenih bodova. Na pozicijama od četvrtog do osmog mesta nalaze se Zlatibor (25 bodova), Radnički iz Kragujevca (25), Metalac (24), Bežanija (23) i Sinđelić (22).

Poslednje kolo prvog dela takmičenja okončano je derbijem između Inđije i Javora, koji je završen podelom plena (1:1) na zadovoljstvo gostujućeg tima.

Domaćin je bio bolji protivnik tokom čitavog toka meča, vodio je golom Nebojše Bastajića od 75. minuta i delovalo je da će ozbiljno zakomplikovati situaciju na vrhu tabele pred početak plej-ofa, ali su gosti uspeli da se vrate u igru i izbore veliki bod. Strelac pogotka nakon najlepše utakmice na utakmici u 87. minutu bio je rezervista Nenad Sević.

Drugo poluvreme okršaja u Inđiji bilo znatno sadržajnije od prvog, ali je domaćin u samoj završnici tog dela igre mogao do vođstva, međutim, Badara Bađi se nije dobro snašao u odličnoj poziciji. Domaćin je dodao gas u nastavku, u kratkom vremenskom periodu stvorio nekoliko odličnih prilika pred golom Nemanje Jevrića, ali je sin nekadašnjeg reprezentativca i čuvara mreže Crvene zvezde Dragoslava Jevrića, bio izuzetan. To se pre svega odnosi na intervenciju kod slobodnog udarca Dimitrova i Bađijevog zicera neposredno pre vodećeg gola.

Ipak, Jevrić nije mogao ništa kod pogotka Bastajića, kada je krunisana dobra igra Inđije, ali se domaći tim potom potpuno povukao i u samom finišu pao pod pritiskom Javora.

Kada je u pitanju plej-aut, u njemu će igrati Žarkovo (21 bod), Trajal (21), Bečej (18), Budućnost iz Dobanovaca (17), Teleoptik (14), Borac iz Čačka (13), užička Sloboda (11) i Novi Pazar (9). Iz takmičenja ispadaju četiri tima, što takođe najavljuje paklenu borbu za opstanak u drugoligaškom društvu.