Srbi ostali na klupi gostujućeg tima
Prazne puške u Sent Etjenu, Monpelje srećniji

Očekivali su fanovi velikana Sent Etjena povratak na pobedničku stazu i novi trijumf u poteri za vrhom tabele, ali se Monpelje, inače rival u borbi za visok plasman, ispostavio kao tvrd orah večeras i odneo kući vredan bod koji će mu dosta značiti u nastavku sezone (0:0).

Igrali su gosti otvoreno i mirno, bez ikakvog pritiska, mada nisu uspevali da ozbiljnije ugroze domaćeg golmana za 90 minuta.

Dve najbolje prilike da stignu do pogotka imali su domaćini i to u prvom poluvremenu, preko Denisa Buange, a nakon što je prvi put već u drugom minutu lopta otišla pored stative, u drugoj situaciji u 31. fantastičan je bio golman gostiju Heronimo Rulji koji je sjajnom paradom sprečio vođstvo Sent Etjena.

Pokušao je tim Kloda Puela i u nastavku da se dočepa pogotka i trijumfa, ali je Rulji spustio rampu. Inače, oba srpska internacionalca i Mihailo Ristić i Petar Škuletić presedeli su ovaj meč na klupi za rezerve, a dobru rolu u redovima Monpeljea na sredini terena imao je Damijan Le Talek

FRANCUSKA 1 - 14. kolo

PSŽ – Lil 2:0 (2:0)