Čudesan meč između Cvolea i Vitesea pripao domaćinu – 4:3
Poslastica u Holandiji: 2-1&7+

Rivali nisu baš bili inspirativni, ali Cvole i Vitese odigrali su najuzbudljiviju utakmicu večeri u Evropi. Svašta smo videli u duelu ovih timova. I veliki preokret, i brdo golova, i na kraju pobedu domaćina u trećem minutu sudijske nadokande. Da stvar bude još zanimljivija tri pogotka postignuta su u samom finišu kada je regularni deo meča istakao.

Na kraju je domaćin slavio i došao do vrednih bodova u borbi za opstanak (4:3). Dugo će ovu noć pamtiti navijači Cvolea. Vitese je imao minimalnu prednost posle prvog poluvremena. Izjednačio je Kenet Pal u 74. minutu. Bio je to početak retko viđene drame. Učinilo se u jednom trenutku da je stručni štab domaćina napravio potez utakmice kada je u igru ubacio iranskog špica Gohanedžada. Upravo je snažni napadač  Cvolea doneo domaćem timu vođstvo u 90. minutu.

Daleko od toga da je to bio kraj. Već u sledećem napadu Tanane je doneo novo izjednačenje. Sjajno je izveo slobodan sa 16 metara i razočarao domaće navijače. Ali samo za kratko.

Usledio je još jedan gol. Domaći su se izborili za korner. Sam je na drugoj stativi ostao Pasver i stavio tačku na sjajan meč.

HOLANDIJA 1 - 25. KOLO

Viljem II - Groningen 3:1 (2:0)