Zmajevi upisali 22. pobedu u sezoni
Porto se zagrejao za Liverpul
Strelac drugog gola: Otavio

Zbog činjenice da sredinom nedelje igraju četvrtfinalni duel Lige šampiona sa Liverpulom, fudbalerima Porta je pripala čast da večeras otvore 28. kolo Primeire.

I nisu imali problema, komšijska Boavista nije imala ni promil šanse da izbegne poraz pa je postala 22. recka na zidu pulena Serža Konseisaoa - 2:0 (1:0).

Domaćini su čitav posao odradili u finišu prvog i početkom drugog dela. Tikinjo Soareš je u 41. minutu pogodio sa bele tačke posle, utisak je prestrogo dosuđenog penala zbog prekršaja nad Braimijem, a tačku na trijumf Zmajeva stavio je Otavio preciznim udarcem sa distance. Mogao je bolje i golman Boaviste da interveniše.

Porto je dominirao tokom cele utakmice, a poništen im je i pogodak Marege posle intervnecije VAR-a u nadoknadi prvog poluvremena. Konseisao je odmorio pojedine igrače, ukazao šansu i nekim drugopozivcima, ali je primarni cilj - nova pobeda - upisana.

Zmajevi su i dalje prvi na tabeli sa tri boda više u odnosu na glavnog pratioca Benfiku.

PORTUGAL 1 - 28. kolo

Porto - Boavista 2:0 (1:0)