Siguran i Kabel – 2:0
PLS: Metalac pobedio, kuva na vrhu

Kuva na vrhu Prve lige Srbije! Remi Grafičara u sudaru sa Bačkom na najbolji način je iskoristio Metalac. Tim iz Gornjeg Milanovca je slavio kao domaćin protiv Kolubare (2:1) i poravnao se sa Grafosima na liderskoj poziciji.

Na suvi kvalitet Metalac je došao do nova tri boda. Domaćin je poveo preko Grbovića, potom je Savić na početku drugog poluvremena udvostručio prednost. Sve što su gosti uspeli da urade je počasni pogodak Đenića.

I Kabel je bio siguran. Tim iz Novog Sada je lakše nego što se očekivalo savladao Zemun (2:0). Sve je rešeno u prvom poluvremenu. Golovima Karaća iz penala i Petrića Kabel je brzo završio ceo posao.

Smederevo je stiglo do važnih bodova kod kuće. Smederevci su iskoristili bolju igru u nastavku i savladali Radnički iz Pirota. Samo što je počeo nastavak na 25 metara iskosa sa desne strane dosuđen je slobodan udarac iz koga je Rakić na efektan način prevario do tada zapaženog Šuljagića što se ispostavilo da je bio i konačan ishod ovog susreta - 1:0.