Pici ima opasnu levicu, Benfika razbila Famalikao (VIDEO)

Orlovi lagano do trijumfa - 4:0

Benfika za sada vedri i oblači Primeirom!

Orlovi drže i ne dovode prvo mesto pod znak pitanja, a ni duel protiv trećeplasiranog tima lige Famalikaa nije bio problem. Ne da nije bio problem, nego je Benfika slavila sa 4:0 (1:0).

Doduše, Benfiki je bilo potrebno malo vremena da uhvati ritam, a prvi gol je pao u 39. minutu utakmice preko Karlosa Vinisijusa.

A onda je u drugom poluvremenu usledila kanonada i tri pogotka Benfike. A za to je najviše zaslužan bio Pici koji je sa golovima u 48. i 63. minutu utakmice rešio sve probleme.

Posle toga je Benfika lagano odrađivala posao, sa 3:0 je mogla polako da privodi meč kraju, a Benfika je svoju dominaciju pokazala u 89. minutu kada je Pici asistirao Kaju, a ovaj je postigao pogodak za 4:0. Čisto za navijače i publiku.

Posle ovog kola Benfika ima 39 osvojenih bodova i ima skor od 13 pobeda i jedan poraz. Porto ima 32 boda, ali i utakmicu manje. Familikao je i dalje treći sa 24 boda, ali ovo mu je treći vezani poraz.

Uroš Račić odigrao je ceo meč za Familikao, dok Andrija Živković nije bio u timu Benfike.

PORTUGAL 1 - 14. KOLO

Portimonense - Rio Ave 1:1 (0:1)