Pet minuta je bilo dovoljno, Ikardi ušao i doneo Pari Sen Žermenu (VIDEO)

Komentari: 6
Sveci slavili u Bresu golom odličnog Argentinca

Skloni su bili ljubitelji fudbala da dovedu u pitanje i napadačke kvalitete Maura Ikardija, iako je po dolasku u PSŽ postigao četiri gola na pet utakmica, ali je Argentinac rešen da svima zapuši usta. Večeras je u Brestu prednost dobio Edinson Kavani, ali je u 80. minutu umesto njega, pri rezultatu 1:1, morao Ikardi. To je bio pravi potez Tomasa Tuhela, pošto je bivši napadač Intera samo pet minuta kasnije postigao pobedonosni gol za Svece - 2:1 (1:0).

Iako su gost poveo efektnim lobom Anhela di Marija, posle pravovremenog dodavanja Drakslera u 39. minutu, daleko od toga ja PSŽ blistao na večerašnjoj utakmici. Tuhelov tim je u drugom poluvremenu čak i dopustio domaćinu da zagospodari na terenu i počne intenzivno da napada, pa mu se to na kraju i osvetilo u 72. minutu, kada je sjajnu akciju Bresta golom krunisao Grandzir.

Ipak, ostalo je dovoljno vremena da PSŽ ponovo upali motore. Tuhel je u 80. minutu izvršio trostruku izmenu, na teren posla Šupo Motana, Ikardija i Markinjosa, gosti iz Pariza su žestoko napali, a to je na kraju rezultiralo golom. Ikardi se dobro snašao u petercu nakon ubačene Šupo Motana, pa je lopta na kraju završila u mreži domaćina.

Sveci su pobegli na 10 bodova udaljenosti drugoplasiranom Anžeu, dok je Brest ostao na devetoj poziciji sa 17 osvojenih bodova.