Otvoreni autobus, di-džej, šampanjac i premija od 5.000.000 evra su bili spremni… Sada je sve na kocki posle ludog meča!

Imamo li još jednu ludu šampionsku trku?
Genkov napadač Samata

Sve je bilo spremno za proslavu Genkove šampionske titule, ali je sada sve stavljeno na kocku.

Lider belgijskog šampiona nije uspeo da osvoji bod u Brižu protiv i dalje aktuelnog šampiona , pa će u naredna dva kola protiv Anderlehta i Standarda morati da strepi za titulu koja je izgledala kao gotova stvar. U meču ‘biti ili ne biti’ Briž je na svom terenu preokrenuo sa 0:1 na 3:2 i oživeo šampionsku nadu. Nije velika, ali postoji. Genk i dalje ima tri boda više i prednost u slučaju istog broja bodova zbog boljeg plasmana u prvom delu sezone. Ali u poslednja dva kola gostuje Anderlehtu i dočekuje Standard, dok Briž gostuje u Liježu i dočekuje Antverpen. Samo u slučaju da osvoji makar bod više od Genka, Briž će biti šampion. Dakle, mora da pobedi obe, a da Genk ne pobedi nijednom do kraja.

Očekivali su u Genku da će već danas sve završiti, kad već nisu u prošlom kolu dok su čekali kiks Briža. Iako su igrali u gostima kod šampiona, verovali su da će titula biti overena. Kako su dva grada udaljena oko 160 kilometara, u Genku je sve bilo spremno za feštu. Na stadionu je bilo organizovano zajedničko gledanje meča na velikim video bimovima. Gradski trg je bio spreman da pozdravi šampione, a belgijski di-džej Pat Krimson je trebalo da zabavlja publiku. Klub je potvrdio da će igračima biti podeljene premije ukupne vrednosti od 5.000.000 evra, a u Briž je dopremljen kombi napunjen šampanjcom. Otvoreni autobus za proslave je čekao u Genku…

I sve je krenulo idealno!

Devest je u trećem minutu posle centaršuta Trosara doveo Genk u vođstvo. Brižu nije ostalo ništa drugo nego da napadne svim silama. I da otvori prostor za ubitačne kontre Genka. Sevale su šanse na obe strane, Vuković je blistao na golu Genka, a Ito je na početku drugog poluvremena propustio zicer za 2:0. Možda i za titulu?

Nekoliko minuta kasnije Vanaken posle kornera udahnuo nadu Brižu i utakmica se okrenula. Domaći su krenuli na sve ili ništa. Samo deset minuta posle izjednačenja – totalni preokret! Sjajna kontra domaćih koju je Openda u 63. minutu krunisao za 2:1. A u 67. minutu potpuni slom Genka. Diata je pogodio volej za 3:1. Do kraja je Briž čak promašio i penal za nokaut. Vanaken je pogodio prečku sa 11 metara, pto je moglo skupo da ga košta jer je Gano u 87. minutu dao drugi gol za goste i uveo meč u dramatičnu završnicu. Čak je Samata u 91. minutu pogodio stativu za 3:3!

Šampionska trka u Belgiji je ponovo otvorena. Briž puca od samopouzdanja pred gostovanje Standardu koji je obezbedio Evropu, dok Genk mora u gostima da savlada Anderleht kojem gorri pod nogama.