Lil hvata ritam, a večerašnji rival je Sent Etjen (19.00)
Osimhen predvodnik Doga, čeka se Renato

Hit prošlosezonskog izdanja Lige 1 novu kampanju je otvorio promenljivo. Večerašnji rival Lila u okviru 3. kola prvenstva zemlje svetskih prvaka Sent Etjen, sakupio je bod više i još nije osetio gorčinu poraza. Prošle sezone je Lil oba puta savladao Svece, na svom terenu sa 3:1.

Nije početak sezone u skladu s onim što su Doge pokazivale prošle godine. Tada su bile najbrže posle šampiona PSŽ-a, ali u međuvremenu je bio letnji prelazni rok u kojem su ostale bez nekih vrlo važnih igrača. Rasprodaja najboljih je morala da se oseti, bez obzira na to što su na Pjer Moroa stadion stigla pojačanja. Počeli su puleni Kristofa Galtijea, koji je trenersko ime napravio vodeći upravo Zelene od 2009. do 2017. godine, domaćom pobedom nad Nantom sa 2:1 i gol za trijumf postigli desetak minuta pre kraja. Jedno od pojačanja, napadač Osimhen je bio junak sa dva postignuta gola. U drugom kolu je na gostovanju Amijenu još u prvom delu isključen Sumare i sa igračem manje su poraženi 1:0. U međuvremenu u Lil je stiglo veliko pojačanje, Renato Sančes iz Bajerna, ali on još nema pravo nastupa.

Sent Etjen je počeo gostujućom pobedom u Dižonu sa 2:1, ali nisu to Zeleni uspeli da potvrde kod kuće protiv Bresta. Bili su Sveci veliki favoriti, a onda su primili gol i tek sedam minuta pre kraja je ovoletošnje pojačanje Buanga uspeo da izjednači na konačnih 1:1. Kod Dižona su u prvom kolu ekspresno postigli dva gola i već nakon desetak minuta igre su vodili 2:0. To je olakšalo put do pobede. Trener Printant, koji je od ove sezone na klupi, u oba meča je na teren poslao isti sastav.

FRANCUSKA 1 - 3. kolo

Amijen - Nant 1:2 (0:0)