CSKA siguran protiv Akhmata – 3:0
Opet taj Mario Fernandes! Spartak do pobede u 90! (VIDEO)

CSKA se oporavio od poraza u graskom derbiju! Akhmat iz Groznog nije imao nikakve šanse da izvuče glavu na VEB Areni – 3:0.

Rezultat koji je, prema svemu viđenom, mogao da bude mnogo ubedljiviji. Pričalo se ovog leta o sigurnom transferu Marija Fernandesa, pričalo se da ga želi i Atletiko Madrid. Međutim, sjajni desni bek ostao je u Moskvi da uveseljava navijače CSKA.

Jedan od najboljih spoljnih igrača u Evropi je ovog popodneva najavio siguran trijumf Moskovljana. Odlično se pozicionirao u napadu u 37. minutu, sačekao loptu u šesnestercu rivala i udarcem desnom nogom pogodio dalji ugao.

Svaki minut oslikao je veliku razliku u kvalitetu dva tima. Akhmat je bio u životu u 66. minutu kada je trećim golom u sezoni Čalov najavio kraj. Trijumf je samo podebljao  Vlašić, na asistenciju odličnog Čalova.

Do trijumfa je stigao i drugi klub iz Moskve, Spartak. Ipak, morali su gosti da se dobrano pomuče u Samari. Krila Sovjetov, crnogorskog stručnjaka Miodraga Božovića, vodila su od 39. miuta pogotkom Sobolova. Spartak je dugo bio u izgubljenoj situaciji. Međutim, finiš je bio plodonosan za goste. Prvo je Larson izjednačio, a Til je u 90. minutu do očaja doveo domaće navijače.

RUSIJA 1 - 7. KOLO

Tambov – Dinamo Moskva  0:2 (0:1)