{{ getFormatedDate(match.time/1000,'dddd') }}
{{ match.home }} {{ match.visitor }}
{{ subgame.name }} {{ subgame.value }}

Olimpija u 93. minutu našla vrata drugog kola, Aberdin sa ivice do preokreta (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport.com
Komentari: 1
Luka Menalo spasao Zmajčeke
Olimpija u 93. minutu našla vrata drugog kola, Aberdin sa ivice do preokreta (VIDEO)

Za infarkt! Visila je Olimpija sve do 93. minuta, činilo se da joj nema spasa, da će evropsku misiju završiti u „sezoni kupanja“, kad – spas u poslednji čas.

Golom u poslednjem minutu, koji je postigao Luka Menalo, Zmajčeki su pobedili Rigas sa 2:0 i time nadomestili poraz od 3:2 na svom terenu u prvoj utakmici. Ugrabio je mladi Slovenac da zatrese mrežu Letonaca pre nego što je sudija odsvirao kraj, a navijači su pali u trans.

Očima nije mogao da veruje ni Andrija Kaluđerović, srpski legionar u Rigasu, koji je u igru ušao s klupe u 64. minutu.

Olimpija će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa turskom Malatijom.

Igrao je po ivici i Aberdin. Branio je u Finskoj prednost od 2:1 iz prvog meča, slavio je i u revanšu istim rezultatom, ali je bilo drhtanja, jer je RoPS već u 2. minutu došao do gola, koji mu je otvarao vrata drugog kola.

Spas za Škote je stigao u 27. minutu, dobili su penal, koji je Kosgrouv pretvorio u izjednačenje, da se lakše diše. Navaljivao je Rops u nastavku meča, ali u poslednjem minutu Aberdin je postigao drugi pogodak i sa obe pobede prošao u drugog kolo, gde ga čeka gruzijska Čikura.

Drhtao je i Brondbi do poslednjeg minuta i to pored pobede od 4:1 kod kuće protiv Inter Turkua!

Finski tim je u drugom poluvremenu došao do prednosti od 2:0, postigao je dva gola za pet minuta i od 56. je jurio taj treći, za prolaz dalje.

Brondbi je teškom mukom uspeo da se odbrani, pa ga na narednoj stepenici čeka duel sa Lehijom iz Gdanjska.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - 1. KOLO (REVANŠ MEČEVI)

Utorak
Banants - Čukarički 0:5 (0:2) /prvi meč 0:3/
KI Klaksvik - Riteriai 0:0 /prvi meč 1:1/
OFK Titograd - CSKA Sofija 0:0   /prvi meč 0:4/

Sreda
Čikura - Fola Eš 2:1 (1:0)  /prvi meč 2:1/

Četvrtak
Tobol  - Ženes Eš  1:1 (1:0) /prvi meč 0:0/
Kajrat - Široki Brijeg  2:1 (0:0) /prvi meč 2:1/
Makedonija ĐP - Alaškert  0:3 (0:1) /prvi meč 1:3/
Teuta – Ventspils  1:0 (0:0) /prvi meč 0:3/
Inter Turku – Brondbi  2:0 (0:0) /prvi meč 1:4/
U. Krajova – Sabail  3:2 (1:0) /prvi meč 3:2/
Levadija – Stjarnan  3:2 (2:1, 1:1) Produžetak u toku /prvi meč 1:2/
RFŠ – Olimpija  0:2 (0:1) /prvi meč 3:2/
RoPS – Aberdin  1:2 (1:1) /prvi meč 1:2/

18.30: (1,40) Dinamo Minsk (4,20) Liepaja (7,75)   /prvi meč 1:1/
18.30: (1,70) Levski (3,45) Ružomberok (4,90)   /prvi meč 2:0/
19.00: (1,15) Apolon Limasol (7,00) Kauno Žalgiris (15,0)   /prvi meč 2:0/
19.00: (1,28) Haugesund (5,20) Kliftonvil (9,50)   /prvi meč 1:0/
19.00: (2,05) Krakovija (3,25) Dunajska Streda (3,50)   /prvi meč 1:1/
19.00: (10,0) Milsami (5,50) FCSB (1,25)   /prvi meč 0:2/
19.00: (1,15) Nefči (7,00) Speranta (15,0)   /prvi meč 3:0/
19.00: (3,45) Petrokub (3,30) AEK Larnaka (2,05)   /prvi meč 0:1/
19.00: (3,90) Torpedo Kutaisi (3,35) Ordabasi (1,90)   /prvi meč 0:1/
19.00: (1,95) Vaduc (3,30) Breidablik (3,80)   /prvi meč 0:0/
19.00: (2,25) Žalgiris (3,25) Honved (3,05)   /prvi meč 1:3/
19.00: (1,62) Zrinjski (3,60) Akademija Pandev (5,30)   /prvi meč 3:0/
19.30: (13,0) Engordani (7,50) Dinamo Tbilisi (1,15)   /prvi meč 0:6/
19.30: (1,35) Hapoel Ber Ševa (4,80) Lači (7,50)   /prvi meč 1:1/
19.30: (2,05) Progres Niderkorn (3,20) Kork Siti (3,60)   /prvi meč 2:0/
20.00: (2,95) B36 Toršavn (3,25) Krusejders (2,30)   /prvi meč 0:2/
20.00: (1,10) Hajduk Split (9,00) Gzira (16,0)   /prvi meč 2:0/
20.00: (3,70) Hibernijans (3,35) Šahtjor Soligorsk (1,95)   /prvi meč 0:1/
20.00: (1,25) Norčeping (5,50) Sent Patriks (10,0)   /prvi meč 2:0/
20.00: (2,70) Kukeši (3,20) Debrecin (2,50)   /prvi meč 0:3/
20.00: (1,10) MOL Vidi (9,00) Zeta (16,0)   /prvi meč 5:1/
20.00: (2,70) Mura (3,05) Makabi Haifa (2,60)   /prvi meč 0:2/
20.30: (2,30) Škupi (3,25) Pjunik (2,95)   /prvi meč 3:3/
20.30: (2,05) Vitebsk (3,15) KuPS (3,60)   /prvi meč 0:2/
20.45: (13,0) Balimena (7,50) Malme (1,15)   /prvi meč 0:7/
20.45: (1,25) Domžale (5,70) Balzan (9,50)   /prvi meč 4:3/
20.45: (1,18) Budućnost (6,50) Trans Narva (13,0)   /prvi meč 2:0/
20.45: (1,50) Radnički Niš (3,90) Flora (6,25)   /prvi meč 0:2/
20.45: (1,15) Kilmarnok (7,50) Konahs Kvej (13,0)   /prvi meč 2:1/
20.45: (1,02) Rendžers (14,0) Sent Džozefs (35,0)   /prvi meč 4:0/
20.45: (1,60) Spartak Trnava (3,60) Radnik (5,50)   /prvi meč 0:2/
21.00: (5,40) KR Rejkjavik (4,00) Molde (1,55)   /prvi meč 1:7/
21.00: (1,05) Legija (12,0) Evropa FK (22,0)   /prvi meč 0:0/
21.00: (2,70) Šamrok (3,00) Bran (2,65)   /prvi meč 2:2/

*** kvote su podložne promenama

 

Najnovije vesti


×